Dřina, a pak radost – první výhra je doma! Tři body trefil Holík

ŽK: Didiba, Helebrand, Hnaníček – Dav. Jambor, M. Vintr, Ilko, O. Vintr.
Diváci: 1 141.

Digaňa – Celba, Helebrand, Hnaníček (C), Janoščín – Didiba, Tiéhi – Helešic (79. Putyera), Holík (79. Večerka), Darmovzal (57. Kadlec) – Kramář (70. Pikul). Trenér: Roman West.

MFK Vyškov

Šustr – Ilko, Fofana, Srubek, Hanuš (80. Kanakimana) – Dav. Jambor, Štěpánek – Klesa, Cabadaj (46. Simr), Němeček – M. Vintr (60. O. Vintr). Trenér: Jan Trousil.

Opava – Opava – Po dvou zápasech bez výhry se fotbalisté Slezského FC dočkali. Ve třetím kole F:NL si na stadionu v Městských sadech poradili s nováčkem soutěže z Vyškova a zapsali premiérové vítězství v sezoně. Vyrovnaný duel rozhodla jediná branka, kterou po půlhodině hry vstřelil opavský útočník Lukáš Holík.

Opavský trenér Roman West vrátil do základní sestavy krajního beka Josefa Celbu, jenž si minulý víkend odpykal stopku po vyloučení v duelu s Vlašimí. Mimo sestavu se ocitl také Samuel Šigut, jehož do hry nepustilo drobné zranění. V nominaci chyběl po tréninkovém manku i Adam Rychlý, jenž v Brně utrpěl otřes mozku.

Začalo se opatrně, Vyškov vsadil na defenzivní blok, přes který se domácí borci prokousávali velmi těžko. Do první zajímavé šance se Opavští dostali po dvaceti minutách hry. Helebrand vysunul středem hřiště Helešice, ten sklepl míč Kramářovi, ale před ním včas zasáhl vyškovský gólman Šustr, jenž byl u balonu dříve.

Krátce nato už Slezané slavili. Celba zabojoval na pravé straně, u rohového praporku vybojoval zdánlivě ztracený míč, se kterým vyrazil rovnou do vápna. V šestnáctce přiťukl míč Lukáši Holíkovi a opavský útočník chladnokrevně prostřelil Šustra a zapsal svůj první gól v sezoně – 1:0.

O křehké vedení mohl opavský tým přijít v závěru první půle, kdy se balon po zásahu Digani odrazil příhodně pro Klesu, ale zkušený borec ve službách Vyškova napálil míč z dobré pozice jen do boční sítě.

Hned zkraje druhé půle nebezpečně pálil Helešic a jeho jedovce scházely decimetry. Po hodině hry to zkusil technickým obstřelem Tiéhi a Šustr jeho dalekonosný pokus s vypětím všech sil vyrazil na roh.

S přibývajícím časem se Vyškov tlačil víc a víc dopředu, hrozil z mnoha standardek. Po jedné z nich si urostlý Fofana naskočil na balon, který hlavou lízl jen těsně mimo Digaňovu bránu. Při dalších závarech využíval své zkušenosti Simr, ale Digaňa soupeři skórovat nedovolil, a tak opavský tým urval první vítězství v novém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Další utkání čeká Slezský FC už ve středu 11. srpna od 17 hodin, kdy v Městských sadech v rámci MOL Cupu vyzve celek divizního Bohumína.