Branky: 27. vlastní Janoščín, 46. Klesa, 71. Cabadaj - 18. Pikul
ŽK: Sedlák, Lahodný, Matys (Vyškov)

MFK Vyškov

Kinský– Štěpánek, Ilko, Němeček, Matys – Klesa, Cabadaj (78. Jambor), Moučka, Vintr (78. Simr), Lahodný - Sedlák (62. Macej) Trenér: Rostislav Horáček.

Digaňa – Celba (81. Darmovzal), Žídek, Janoščín, Kadlec – Rychlý, Macháček (56. Bílek) – Šigut (46. Kopečný), Didiba (81. Rataj), Helešic (46. Kramář) – Pikul. Trenér: Roman West.

Opava – Slezský nezvládl vstup do jarní části sezóny a v Drnovicích padl s domácím Vyškovem 4:1.

Ještě před nástupem hráčů na rozcvičku byla část hrací plochy pokryta lehkou sněhovou pokrývkou. Začátek utkání tak byl, i z důvodu těžkého terénu, hodně neurovnaný. Ve hře bylo velké množství nepřesností a z nich pramenily fauly na obou stranách.

První zajímavá akce tak byla k vidění třinácté minutě, kdy z kraje hřiště rozehrál standartní situaci Pikul a na zadní tyči se dostal k zakončení Celba, jehož střelu zablokoval jeden z domácích obránců. O dvě minuty později pak pěknou přihrávkou vyslal Rychlý do šestnáctky domácích Kadlece. Jeho zpětnou přihrávku ale dokázala domácí obrana odvrátit na roh. V sedmnácté minutě už šla Opava do vedení. Po rychlém přechodu do útoku byl na rohu šestnáctky faulován Pikul, který se sám postavil k rozehrání volného přímého kopu a svou střelu utáhnul na přední tyč. 0:1 pro Opavu.

Následně se začali osmělovat také domácí. Zhruba po dvaceti minutách hry zkusil Digaňu překvapit pohotovou střelou domácí Vintr, ale přestřelil. O chvíli později pak domácí zahrávali standartní situaci, po které míč chvíli poskakoval v hostující šestnáctce, opavská obrana si s ním však nakonec dokázala poradit. Ve 27. minutě nicméně již bylo srovnáno. Na centr si naběhl Vintr, který poslal svou hlavičku sice do tyče, balón se ovšem odrazil na brankovou čáru, ze které ho Digaňa vyrazil pouze ke Kadlecovi, od kterého se míč odrazil do Janoščína a zamířil do brány.

Následně začal hrozit znovu zejména Slezský. Nejprve se po přihrávce Helešice dostával do dobré příležitosti Pikul, nicméně jeho pokus byl zablokován domácí obranou. O chvíli později nakopnul balón směrem k domácí obraně Žídek a po nedorozumění stoperů se do skvělé příležitosti dostal Helešic, který obstřelil domácí brankáře, ale bohužel zamířil těsně vedle levé tyče.

Do druhého poločasu udělal hostující trenér Roman West dvě změny. Místo zraněného Matěje Helešice poslal na hřiště Denise Kramáře a Samuel Šiguta nahradil Miloš Kopečný.

Lépe do druhé půle nicméně vstoupili domácí. Hned v 46. minutě se do šance řítil Vinr, se kterým se ovšem skvěle vrátil Kopečný a nedovolil mu zakončit. O pár okamžiků později se však domácí ujali vedení, když se míč odrazil od břevna k domácímu kapitánovi Klesovi, který se nemýlil. Následně měli více ze hry opavští, nicméně si nedokázali vytvořit vážnější šance.

K zajímavé situaci se dostali po faulu Kramáře v 58. minutě domácí, kteří zahrávali volný přímý kop z hranice vápna. Domácí kapitán ovšem mířil vysoko nad. Po hodině hry se pak dostala do šance také Opava, když se v šestnáctce dostal k míči Didiba, s jeho skákavou střelou si ale Kinský poradil.

V 71. minutě Vyškov dokázal navýšit svůj náskok, když po rohu vrátili domácí hráči míč do vápna hostů a Cabadaj jej poslal do sítě. O několik okamžiků později se navíc domácí prosadili znovu a Vintr zvýšil již na 4:1.

Na konci utkání se pak do zajímavé pozice, po kombinaci Kramáře s Kopečným, dostal ještě hostující Bílek, ale jeho střelu zablokovala domácí obrana.