Zlepšený výkon ve druhém poločase přinesl první jarní body do opavské kabiny

Branky: 60. Rataj, 74. Darmovzal, 84. Kadlec
Rozhodčí: Raplík – Melichar, Bureš
ŽK: Kopečný, Kramář - Foltýn, Bolf (90+1 ČK)

Digaňa – Celba, Žídek, Janoščín, Kadlec – Rychlý, Didiba (80. Bílek) – Šigut (80. Ščudla), Darmovzal (86. Macháček), Kramář (74. Kopečný) – Rataj (81. Pikul). Trenér: Roman West.

Adamuška – Ba, Bolf, Foltýn, Javůrek – Machuča (80. Bedecs), Nešický, Omasta, Kania (80. Hýbl) - Petráň, Juřena. Trenér: Martin Zbončák.

Opava – Ve slunném odpoledni byl v Opavě rozehrán zápas mezi domácí Opavou a hosty z Třince. Do zápasu vinou nemoci nemohl nastoupit ex-opavský René Dedič, ale jeho další bývalý opavský kolega, Václav Juřena, vedl v zápasu třinecké jako Kapitán

V prvním poločase mohl potěšit hned v sedmé minutě domácí fanoušky Tomáš Rataj, ale po centrovaném míči z levé strany hlavičkoval pouze nad bránu Adamušky. O dvě minuty později se přihlásili o slovo třinečtí, a to hned kapitán Juřena, když po nenápadné akci na levé straně hřiště musel jeho tečovaný balón likvidovat až Tomáš Digaňa. Hosté následně rozehrávali rohový kop, který ale Didiba bezpečně odvrátil.

Při chuti byl v prvním poločase Tomáš Rataj. Když mu po krásném individuálním průniku Kramáře přihrál Šigut do téměř ideální střelecké pozice, tak se ocitl v největší příležitosti prvního poločasu, ale tento souboj vyhrál brankář Adamuška, který jeho střelu k levé tyči vytěsnil na rohový kop. Ve 20. minutě přišla dlouhá pasáž obléhání třinecké brány, která vyústila ve dva rohové kopy a nádhernou střelou Darmovzala, která jen o pár centimetrů minula pravý horní roh hostující brány. Třinec se svou ofenzivou o sobě dal vědět až v závěru poločasu, kdy z hranice velkého vápna střela vysoko minula opavskou bránu. První poločas, ve kterém byli opavští aktivnější, tak skončil bezbrankovou remízou.

Do druhého poločasu nastoupili oba týmy beze změn. Hned v úvodní minutě mohl Didiba využít špatné rozehrávky hostí, ale gólman před ním stačil balón odloupnout do bezpečí. Od této chvíle jako by opavští na pár minut přestali hrát a třinečtí ukázali svůj ofenzivní potenciál, když po sérii rohových kopů přišla standartní situace, kterou hosté velice rychle rozehráli a pokusili se o lob vysunutého Tomáše Digaňi. Opavský brankář ale konečky prstů dokázal vytlačit mimo tři tyče. Z další akce mohl v 52. minutě do prázdné brány hlavičkovat nejproduktivnější třinecký hráč, Ba. Bránu naštěstí pro opavské ale minul.

Od této chvíle už bylo ale na hřišti jen jedno mužstvo, a to to opavské. Slezané se pravidelně dostávali za obrané řady třineckých a v 58. minutě mohl jednu takovou situaci zakončit Adam Rychlý, který ale při střele zpoza šestnáctky střele podklouzl a bránu netrefil. Tlak domácích se zvyšoval a o chvíli později už opavští slavili první gól. Tomáš Rataj po přiťuknutí balónu z prvního doteku Didibou chladnokrevně přehodil Adamušku a domácí vedli 1:0. Rataj se mezi střelce mohl zapsat podruhé už v 69. minutě, ael po centru Celby hlavičkoval pouze do rukavic třineckého brankáře. V 73. minutě se skóre měnilo podruhé, když skóroval Denis Darmovzal po nahrávce Jana Kadlece. Do městských sadů zavítalo skvělých 1408 diváků, kteří sledovali v druhém poločase dominanci mladého opavského útoku, kterou v 84. minutě korunoval brankou Jan Kadlec. Po zlepšeném výkonu v druhém poločasu tak Opava v derby s Třincem zaslouženě zvítězila v poměru 3:0. Tomáš Digaňa si navíc připsal osmé čisté konto v dosavadní sezoně FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.