Důležité tři body a druhá jarní domácí výhra pro Opavu.

Rozhodčí: Starý – Machač, Pfeifer
Branky: Rataj, Janoščín ŽK: Rychlý – Peterka, Červenka, Souček, Konan

Digaňa – Celba, Žídek, Janoščín, Kadlec – Rychlý, Didiba (77. Bílek) – Pikul (83. Janjuš), Darmovzal (66. Macháček), Ščudla (66. Helešic) – Rataj (77. Kramář). Trenér: Roman West.

Reichl – Kovernikov (57. Ciencala), Peterka, Červenka (57. Breda), Ruml, Kim Seung (83. Pázler), Souček, Kulhánek, Kozel, Konan, Buchvaldek (46. Hrubeš) Trenér: Bohuslav Pilný.

Opava – Duel tabulkových sousedů se v Opavě odehrál v páteční večer pod umělým osvětlením. Do zápasu v dresu Pražanů vstoupil také ex-opavský Jiří Kulhánek.

Duel tabulkových sousedů začal ve vlažném a opatrném tempu. V úvodních minutách, kromě zakončení hostů z hranice velkého vápna, se nic zajímavého nestalo. Až ve dvanácté minutě, po chybě v rozehrávce Pražanů, se Adam Ščudla v úniku snažil najít Denise Darmovzala, před kterým ale balón odklidil obránce na rohový kop. Ve dvacáté minutě se pak na hostující obranu řítil Pikul, kterého zastavil obránce. K míči se ale následně dostal Didiba, který vystřelil ze dvaceti metrů. Jeho střela ale byla, bohužel pro domácí, zablokována. Ve 26. minutě se v šestnáctce dostal k zakončení, po centru Pikula, Tomáš Rataj, který orazítkoval břevno za zády Michala Reichla. Ve 35. minutě už opavští mohli slavit naplno, když Tomáš Rataj, po individuální akci Pikula, prostřelil brankáře Dukly a domácí se ujali vedení 1:0. Ve 38. minutě se k odpovědi snažil propracovat hostující Souček, ale jeho střela téměř z 25 metrů jen těsně minula bránu Tomáše Digani a skóre se tak neměnilo. Ve 41. minutě Celba natáhl ke střele ze střední vzdálenosti a jeho střela jen těsně minula levou tyč Reichlovy brány. Ve 45. minutě se skóre přece jen měnilo podruhé, když se Pikul dostal do šance, kterou brankář hostí vytěsnil na roh, ze kterého se už nemýlil Jiří Janoščín a upravil tak skóre prvního poločasu na 2:0 pro opavské.

Do 2. poločasu vstoupili hosté aktivněji, ale žádnou výraznější brankovou příležitost si nevypracovali. Domácí odpověděli střelou Didiby, se kterou ale neměl hostující brankář problém. Opava následně převzala iniciativu a trávila většinu času s míčem na svých kopačkách. V 65. minutě se z hranice šestnáctky opřel do míče Rychlý, ale jeho střela mířila pouze doprostřed branky. V následujících minutách se odehrávala bitva hlavně uprostřed pole s množstvím faulů. V 80. minutě zatáhl po pravé straně míč Denis Kramář, poté přihrál Pikulovi, který našel v šestnáctce Kadlece. Jeho skákavou střelu ale Reichl zkrotil. Do konce zápasu byly k vidění hlavně fauly na obou stranách, které ale v ohrožení branky nevedly. Opava tak zvítězila 2:0. Opavští tak neinkasovali ve třetím zápase v řadě.