Opavský hrad zůstává nepokořen. Jihlava odjíždí z Městských sadů po prohře 1:0 s prázdnou

1. 4. 2022
1:0 (0:0)
FC Vysočina Jihlava

Rozhodčí: Radina – Ratajová, Vyhnanovský
Branky: Rataj

Digaňa – Celba, Žídek, Janoščín, Kadlec – Rychlý, Didiba (80. Kopečný) – Helešic (58. Ščudla), Darmovzal (70. Macháček), Šigut (70. Kramář) – Rataj (80. Bílek). Trenér: Roman West.

Vejmola - Krčík, Selnar (60. Belaid), Peřina, Tureček, Svoboda, Zoubele (73. Laye Tall), Vlček, Křivánek (83. Arroyo), Lacko (60. Vedral), Ritter (73. Fila). Trenér: Jan Kameník.

Ještě ráno bylo hřiště na stadionu v Městských sadech pod sněhem. Na zápas se jej nicméně podařilo připravit a Opava tak natáhla šnůru domácích vítězství. Počtvrté v řadě navíc neinkasovala.

Opavští do utkání vstoupili aktivně, když Adam Rychlý hned v první minutě střílel ze střední vzdálenosti. Jeho ráně však chyběla přesnost a branku přestřelil. O dvě minuty později Didiba unikl obraně a nacentroval balón Tomáši Ratajovi přímo na hlavu. Ten však zakončoval pouze do rukavic připraveného Vejmoly. V 10. minutě pak Matěj Helešic po prostrčení do vápna mohl zakončovat do poloprázdné branky, ale obrana jihlavských včas zareagovala a střele zamezila. Vysočina se do prvního výraznějšího ohrožení Digaňovi brány dostala až v 17. minutě, když po zablokované střele zahrávala roh, který Didiba jen tečoval a Jihlava mohla jít do vedení. Střela, naštěstí pro opavské, branku vysoko minula. Poté si zase taktovku hry převzala opět domácí Opava, když po krásné akci po levé straně hřiště nejprve Rataj sklepl na Kadlece a ten na Didibu. Následný centr Helešice však postrádal přesnost a nebyl tak pro Vejmolu ohrožením. Ve 26. minutě se v prvním poločase aktivní Rataj opět pokoušel zakončovat, jeho střelu však jihlavská obrana na bránu nepustila. Druhý závar jihlavských v prvním poločase, který příšel ve 28. minutě skončil opět rohovým kopem, se kterým si obrana domácích znovu poradila. Od této chvíle nicméně byli aktivnější hosté, kteří si po sérii slibných příležitostí vypracovali největší šanci prvního poločasu. Střela do poodkryté brány z hranice velkého brankoviště však letěla vysoko nad bránu domácích. Po prvním poločase tak odcházely oba týmy ze hřiště za nerozhodného stavu, 0:0.

Do druhého poločasu vstoupili oba týmy beze změn, ale aktivnější byli znovu hosté, kteří tak navázali na dobrý konec prvního poločasu. Byli to ovšem domácí fotbalisté, kteří po centru Kadlece a následné hlavičce Celby mohli otevřít skóre zápasu. Celbova hlavička však skončila pouze v náruči Vejmoly. Jihlavští hrozili především z rohových kopů a jejich následných závarů. Zejména ten v 60. minutě nadělal opavské obraně dost starostí a až nepřesná střela ukončila obléhání domácí brány. Další rohový kop pak musel likvidovat Jan Žídek, který střelu do otevřené brány zblokoval. Od této chvíle byli aktivnější opět opavští, kteří procházeli do obrany jihlavských a vytvářeli si řadu příležitostí. Jednu z nich využil Tomáš Rataj, když jeho hlavička po centru Jana Kadlece z pravé strany hřiště skončila za zády Vejmoly. Opavští se tak ujali vedení 1:0. To mohl o pár minut navýšit Denis Darmovzal, který se dostal k odraženému balónu po střele Šiguta a z voleje vypálil jen těsně nad bránu Vysočiny. Jihlavští mohli odpovědět opět z rohových kopů, které si ale Tomáš Digaňa pohlídal. Střídající trio Bílek, Kramář, Ščudla, se blýsklo krásnou souhrou, následný centr Kramáře však Ščudlu nenašel. Ščudla si svou reputaci mohl napravit v 86. minutě, když v samostatném úniku zakončoval hlavou vedle tyče. O pár minut později mohl v úniku Vejmolu tváří v tvář překonat, ale Vejmola ukázal své brankářské umění. Opava tak zvítězila i ve svém třetím domácím utkání a drží si tak domácí neporazitelnost. Tomáš Digaňa si navíc připsal čtvrté čisté konto v řadě.