Opavská domácí neporazitelnost v jarní části stále trvá. Slezský s Příbramí remizoval 1:1.

23. 4. 2022
1:1 (0:1)
FK Příbram

Branky: Helešic – Kvída
ŽK: Žídek – Vilotić, Novotný, Soldát, Zápotočný (mimo hřiště)

Opava:Digaňa, Kopečný (45. Ščudla), Janoščnín, Žídek, Helebrand (73. Bílek), Darmovzal (79. Pikul), Rychlý, Didiba, Helešic, Šigut, Rataj (73. Kramář)

FK Příbram

Příbram:Melichar, Čermák, Fišl, Gembický (83. Hájek), Halinksý, Kvída, Novotný (90. Soldát), Petrák (90. Antwi), Vávra (70. Procházka), Vilotić, Wágner

Opava – V zápase 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Opavou a Příbramí si našlo cestu na stadion téměř 1400 fanoušků. Před výbornou kulisou se v zápase s charitativním podtextem rozdělovaly body rovnoměrně po remíze 1:1.

Od úvodních minut vstoupili do utkání domácí velmi aktivně a hned v první minutě zahrával Slezský standardní situaci. Po centru Žídka a následném závaru mohl opavské poslat do vedení Rataj, ale jeho pokus byl příbramskou obranou zablokován. Jen o pár chvil později se krásně uvolnil Didiba, ale kvůli včasného návratu obránce Příbrami k zakončení nedostal. V 7. minutě mohl jít domácí celek opět do vedení, kdy po centru Helešice hlavičkoval Rychlý, který jen o pár centimetrů minul Melicharovu bránu. Příbram svůj ofenzivní potenciál začala projevovat po 12. minutě, kdy se hra vyrovnala a Příbram si po dobré kombinaci od své brány vypracovala rohový kop, který opavská defenziva bez větších potíží odvrátila. První výraznější šanci si Příbram vypracovala v 15. minutě utkání, když Wágner sklepl balón na Novotného. Jeho pokus však skončil jen rohovým kopem, ze kterého se však po nedorazu v domácí obraně prosadil Kvída. Opavská odpověď mohla být bleskurychlá, když po rohovém kopu Didiba trefil jen tyč. Praporek pomezního rozhodčího však hlásal ofsajdové postavení opavského záložníka. Srovnáno mohlo být ve 21. minutě, když si na centr Helešice z levé strany naskočil Rataj. Jeho hlavička z bezprostřední blízkosti jen těsně minula horní tyč Melicharovy brány. V 31. minutě chtěl využít špatnou rozehrávku opavské obrany osamocený Wágner, který ale na Digaňu nevyzrál. O minutu později mohl vyrovnat nebezpečnou střelou z dvaceti metrů Helešic. Jeho střelu do pravé části brány však Melichar udržel před brankovou čarou. Ve 45. minutě se dostal k centru před bránu Šigut. Jeho centr tečoval příbramský obránce a ohrozil tak vlastní branku. Melichar však vše dokázal vyřešit. Příbramští těžili v první půli zejména z chyb v rozehrávce domácích, které naštěstí pro Opavu, téměř všechny vyřešil Digaňa společně s obránci. Po brance Kvídy tak skóre po prvním poločase bylo 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, když pět minut po změně stran mohli své vedení navýšit. Střelu ze dvaceti metrů však Digaňa vytěsnil na rohový kop. Opava se dostala do tempa o dvě minuty později, když po rohovém kopu střílel Darmovzal, který jen těsně minul Melicharovu bránu. O další dvě minuty později už šance na vyrovnání byla o něco blíže, když po centru Helebranda trefil Rataj horní tyč a z dorážky střelu Darmovzala vychytal až obránce na brankové čáře. Odpověď mohla být téměř okamžitá, když Vávra využil zaváhání obrany a překonal Didibu, jeho střelu zastavila až tyč opavské brány. Opavský stadion se dočkal kýženého vyrovnání v 63. minutě, kdy rozhodčí po faulu na Šiguta odpískal pokutový kop, který s ledovým klidem proměnil Helešic. Radost opavských fanoušků mohla být o to větší v 73. minutě, když střídající Kramář střílel z bezprostřední blízkosti, bohužel jen do rukavic Melichara. Opavský tým po vyrovnávacím gólu hýřil aktivitou a vytvářel si řadu nebezpečných situací. Byli to ale opět hosté, kteří mohli jít do vedení, když šel Wágner po individuální akci sám na Digaňu. Ten však další gól ve své síti včasným výběhem nepřipustil. V 80. minutě si vytvořili opavští dva rohové kopy v krátkém sledu za sebou a ten druhý byl velmi nebezpečný, když po sérii zakončení mohl skórovat Bílek nebo Rychlý. Příbramská obrana však tomuto náporu dokázala odolat. Šanci zvrátit utkání na svou stranu dostala Příbram v 87. minutě po faulu Ščudly, kdy Příbram zahrávala standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti. Přímou střelu doprostřed brány si však Digaňa pohlídal a skóre tak zůstalo stejné. V samotném závěru se opavští tlačili ke třem bodům zejména po centrech Pikula z pravé strany hřiště. V nastaveném čase po faulu na Bílka opavští rozehráli standardní situaci, ze které po centru Helešice hlavou trefil Helebrand jen břevno příbramské brány. V závěru nastaveného času měli opavští po faulu na Šiguta jednu z posledních šancí utkání vyhrát. Bílek zahrával standardní situaci, po které balón skončil jen na rohovém kopu, který následně na zadní tyči uklízel Helebrand jen těsně mimo bránu. Zápas mezi Opavou a Příbramí skončil nerozhodně, 1:1.