Slezský na Žižkově dvakrát prohrával, nakonec veze do Opavy bod

Branky:Súkeník, Vandas– Šigut, Janoščín
ŽK:Bílek - Sixta, Bazal, Muleme

Žižkov: Halouska, Žežulka, Muleme, Gabriel, Vandas, Novák (83. Kopičár), Súkeník, Sixta (83. Reteno), Bazal (76. Aggoun), Batioja (88. Fawzy), Osmančík (76. Voltr)

Opava: Digaňa, Kadlec (46. Ščudla), Janoščín, Žídek, Celba, Rychlý(46. Macháček), Didiba (46. Bílek), Šigut (64. Pikul), Helešic, Darmovzal (74. Kramář), Rataj

Opava – Fotbalisté Žižkova přišli ve 26. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY i o teoretickou možnost záchrany, když s Opavou remizovali 2:2.

Oba týmy do utkání vstoupili, vzhledem k důležitosti dnešního zápasu, rozvážně . Pro domácí by remíza nebo prohra znamenala pád o patro níže. Opavští by naopak v případě výhry natáhli svou bodovou sérii a přiblížili se tak barážovým příčkám. Nervózní a opatrný začátek mohli rozbít fotbalisté Žižkova ve 12. minutě, kdy opavská rozehrávka zaskřípala domácí Pavel Vandas se ocitl tváří v tvář Digaňovi, který však jeho střeluny vytěsnil mimo tři tyče. V 17. minutě se už skóre měnilo. Konkrétně po akci po levé straně hřiště, kterou zakončoval žižkovský kapitán Súkeník. Ve 28. minutě se Opava dostala do tlaku, ze kterého se prosadil Samuel Šigut po přihrávce Darmovzala. Aktivní Vandas se dostal ke střele zevnitř pokutového území, kterou musel likvidovat na dvakrát Digaňa. V samotné závěru se blýskl výtečným zákrokem Digaňa. Skóre se však neměnilo a oba týmy odcházely do kabin za stavu 1:1.

Do druhé poločasu udělal hostující trenér West hned tři změny, když Kadlece, Didibu a Rychlého nahradili Ščudla, Bílek a Macháček. Nicméně i nadále byl o něco nebezpečnější Žižkov, který byl za svou snahu odměněn v 71. minutě, když se na hranice vápna dostal míč k Vandasovi, který jej napálil pod břevno. Opava následně začala být nebezpečnější a hrozila zejména z rohových kopů. Po jednom z nich se dočkala i vyrovnání, když po centru Bílka prodloužil míč na přední tyči Žídek a do sítě jej uklidil Janoščín. V závěru utkání měly velké šance oba týmy, ale ani domácí, ani Kramář s Pikul na straně Opavy neuspěly a body se tak po remíze 2:2 dělily.