ŽK:Ščudla - Krobot, Emmer
ČK:Emmer

b>Opava: Digaňa - Celba, Žídek, Didiba, Ščudla - Bílek (45. Šigut), Didiba, Helešic (69. Kopečný), Pikul (77. Macháček), Darmovzal (90. Gorčica) - Rataj (69. Kramář)

Ústí nad Labem:Němec, Černý (84. Kroupa), Čičovský, Čítek, Emmer, Gedeon, Hudec, Krobot, Kurka, Miskovič (45. Černý), Strada

Opava – Do Městských sadů v rámci 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali fotbalisté Ústí nad Labem. Ústí přijelo odvrátit pád do ČFL, Slezský naopak v případě výhry a ztráty Líšně mohl mít před výjezdem do Vlašimi jistotu baráže o první ligu.

Od úvodních minut do utkání vstoupili lépe opavští fotbalisté, kteří svým pohybem a kombinací zaměstnávali obranu ústecké Army. První vážnější šanci si v 8. minutě vytvořil Didiba, který hlavičkoval zevnitř pokutového území jen těsně vedle ústecké brány. K prvnímu ohrožení Digaňovy brány se dostalo Ústí v 16. minutě, kdy zahrávali standardní situaci. Centrovaný balón sice Digaňovy vypadl, ale opavská obrana toto nebezpečí rychle odvrátila. Do velké šance se dostal ve 20. minutě Bílek, ke kterému se dostal odražený balón. Bílkova pohotová střela však skončila jen v rukavicích pozorného Němce. Haškova družina postupně vyrovnala hru a začala si také vytvářet nebezpečné situace, zejména ze standardních situací. Ve 32. minutě se do dalšího obléhání ústecké brány pustili zejména Darmovzal s Pikulem. Pikulova střela však k brance nevedla. Po kombinaci Darmovzala s Celbou se domácí v 34. minutě dostali až k rohovému kopu. Ten skončil až u Pikula, který balón vracel na zadní tyč, kde Žídek z bezprostřední blízkosti nedokázal propálit hlavou Němce. Ve 40. minutě se dostal na zadní tyči k zakončení Darmovzal, kterému se v první chvíli míč zamotal pod nohama a následná střela tak neměla patřičnou razanci. O minutu později již přesněji a razantněji pálil Rataj, jeho střelu však skvělým zákrokem vyrazil Němec. První poločas více šancí nenabídl, a proto skóre po prvních 45. minutách bylo 0:0.

Do druhého poločasu vyslal Roman West na trávník Samuela Šiguta, který nahradil Michala Bílka. A byl to právě Šigut, který v 50. minutě vyslal tvrdou střelu z hranice velkého vápna, kterou však Němec vyrazil na rohový kop. Ten mohl hlavou proměnit Didiba, tu ale Němec na brankové čáře reflexivním zákrokem vyrazil. Opavští do druhého poločasu vstoupili velmi aktivně a hned v úvodních minutách si vytvořili řadu nebezpečných příležitostí a zakončení, které však vstřelenou brankou neskončily. Další velikou příležitost měl Darmovzal, který po centru Helešice hlavičkoval. Němec však vytáhl další výborný zákrok a Darmovzalův pokus vykryl. V 60. minutě po faulu na Ščudlu zahrávali opavští standardní situaci. K jejímu rozehrání se postavil Pikul, ale svou střelou branku Němce netrefil. V64. minutě po faulu na Šiguta nařídil sudí penaltu, ke které se postavil Matěj Helešic. Matěj Helešic však svůj pokutový kop mezi tři tyče neumístil a skóre tak zůstalo stejné. Opavský nápor se zvyšoval a v 68. minutě po průniku Šiguta Opava zahrávala další rohový kop. Po závaru v pokutovém území Ústí však branka nepadla. K prvnímu ohrožení se Ústí ve druhém poločase dostalo v 71. minutě, kdy po faulu na Krobota hosté zahrávali standardní situaci. S její exekucí však opavská obrana neměla problém. V 69. minutě na hřiště přišel Denis Kramář a v 75. minutě se po jeho centru prosadil v pádu Miloš Kopečný. Opava se tak po dlouhém obléhání ústecké brány dostala do vedení 1:0. V 81. minutě oslabil Ústecké Emmer po nevybíravém zákroku na Celbu. Po druhé žluté kartě pro něj zápas předčasně skončil. Miloš Kopečný se mohl zapsat mezi střelce v 83. minutě. Němec byl však proti. Opavští mohli navýšit své vedení po několika šancích, zejména však po střele Kramáře v 89. minutě, která skončila jen na břevně. V nastaveném čase výhru pečetil Samuel Šigut, který přeloboval vyběhnutého Němce a stanovil tak konečné skóre zápasu, 2:0.