ŽK: Peřina, Křišťál, Tall, Shudeiwa (Jihlava) - Ščudla, Kadlec (Opava)
ČK: Kameník (mimo hřiště)

Jágrik - Gabriel (86. Christodoulou), Svoboda, Křišťál, Vedral - Peřina (65. Ogiomade), Tureček, Křivánek (65. Fila), Shudeiwa - Selnar (73. Lacko), Zoubele (46. Tall)

Lasák - Kadlec, Bílek (31. Ščudla), Janoščín, Helebrand - Rychlý, Macháček, Haitl, Šigut, Kramář (90. Doleček) - Rataj (73. Janjuš)

OPAVA - Opavští se v rámci 7. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY představili na půdě druhé Jihlavy. Vyrovnané utkání rozhodnul gólem v 60. minutě Denis Kramář. Slezský tak na Vysočině zvítězil 0:1.

Do první šance utkání se dostal v 6. minutě Šigut, který zakončoval po centru Haitla. Jeho střela bez přípravy ale skončila jen nad Jágrikovou bránou. Ve 13. minutě se k prvnímu ohrožení opavské brány propracovali také jihlavští. Pokus Zoubeleho z otočky mířil jen vysoko nad. Opavští se drali do další šance v 19. minutě. Po Kadlecově centru se snažil zakončovat Helebrand. Ten se ale v sevření dvou bránících hráčů do zakončení nedostal. Ve 27. minutě do pokutového území pronikal Rataj. Jeho zpětná přihrávka na nabíhajícího Kramáře ale skončila jen v rukavicích brankáře Jágrika. Ve 31. minutě musel po nevybíravém zákroku Peřiny střídat Michal Bílek. Jeho místo na hřišti zaujal Adam Ščudla. Ve 38. minutě měli jihlavští svou dosavadní největší příležitost ke vstřelení branky. Odražený míč se dostal k Zoubelemu, který bez přípravy vystřelil. Jeho pokus ještě tečoval Macháček a balón jen o pár centimetrů minul opavskou bránu. V prvním poločase se více nestalo, a proto oba týmy do kabin odcházely za stavu 0:0.

Nově příchozí Tall se hned v úvodu druhého poločasu tlačil do zakončení. Jeho průnik do vápna zastavil až Kadlec včasným skluzem. V 55. minutě měl Tall svou druhou příležitost. Jeho hlavička ale mířila jen nad Lasákovu bránu. Do největší šance utkání se dostali jihlavští v 57. minutě, když střelu Peřiny zastavila až tyč opavské brány. Opavští fotbalisté se branky přece jen dočkali. Denis Kramář v 59. minutě využil zaváhání jihlavské obrany a po kličce brankáři poslal Slezany do vedení 0:1. Emoce na stadionu zvedla situace v pokutovém území Opavy v 77. minutě. Po této situaci za své protesty viděl červenou kartu trenér jihlavských Kameník. Kramář se v 84. minutě dostal do zakončení. Tváří v tvář jihlavskému brankáři ale tentokrát selhal. Kramář se do zakončení dostal i o minutu později. Jeho střelu z hranice pokutového kopu vytáhl z brankové čáry až jihlavský obránce. V 89. minutě se blýsknul zákrokem Lasák, který rychlou reakcí zlikvidoval rohový kop Jihlavy. Jihlavští měli další možnost vyrovnat utkání v 90. minutě. Křišťálova střela ale opavskou bránu minula. Více už se nestalo a Opava si tak z Vysočiny veze domů plný bodový zisk.