Slezský v Prostějově uhrál bod

29. 10. 2022
1.SK Prostějov
2:2 (1:0)

Branky: 42. Bartolomeu, 62. Elbel - 53. Kopečný, 67. Šigut ŽK: 58. Elbel, 70. Bialek, 78. Stříž

Bárta - Elbel, Schaffartzik, Bialek, Stříž - Koudelka, Kušej (57. Gáč), Šumbera (90. Schendryi), Bartolomeu (75. Zapletal), Kulig - Abubakar

Lasák - Kadlec, Bílek, Janoščín, Kopečný - Gorčica (75. Haitl), Macháček, Šigut, Ščudla (88. Dostál), Kramář - Yunis (39. Rataj)

O P A V A - Slezané do utkání vstoupili lépe, ale do vedení šli domácí fotbalisté. Ve druhém poločase předvedli opavští lepší ofenzivní výkon a po brankách Kopečného s Šigutem vezou domů bod po remíze 2:2

Slezský poprvé zahrozil v 7. minutě, když si na Bílkův centr vyskočil nejvýše Kopečný. Jeho sražený pokus jen těsně minul Yunise, který zavíral zadní tyč. Z následného rohu pak míč do sítě nedokázal propasírovat Ščudla, který pálil z otočky. Opavští pokračovali v ofenzivním představení, když se v 17. minutě dral do šance Kramář. Centr Šiguta propadl až k osamocenému Kramářovi, který ale z blízky Bártu nepropálil. Ve 24. minutě se poprvé o slovo přihlásili domácí, když Lasák musel zasahovat proti nebezpečné střele ze střední vzdálenosti. Opavští se dostali do další šance ve 34. minutě, když ke střele natáhl Macháček. Jeho pokus ale mezi tři tyče nezamířil. Pro opavské přišel trest za neproduktivitu ve 42. minutě, kdy se na zadní tyči ocitnul osamocený Bartolomeu, který uklidil míč za Lasákova záda. Slezský tak po prvním poločase prohrával 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí fotbalisté. Byli to ovšem opavští, kteří se dostali do první šance. Po standardní situaci si odražený míč našel Kopečný a v 53. minutě srovnal stav utkání na 1:1. Prostějovští mohli odpovědět vzápětí, když Abubakar netrefil centrovaný balón na zadní tyči. Prostějovští přece jen udeřili, když v 62. minutě vyslal tvrdou střelu Elbel a nedal Lasákovi šanci. Prostějov tak od 62. minuty opět vedl, tentokrát 2:1. Slezané s odpovědí příliš neotáleli. V 67. minutě si centrovaný balón našel Samuel Šigut, který srovnal stav utkání na 2:2. Opavští fotbalisté zvyšovali svůj tlak a v 73. minutě od další branky nebyl daleko Ščudla, který si dobře našel centr od Kopečného. Jeho hlavičku však prostějovská obrana pokryla. V 83. minutě se v defenzivní činnosti vyznamenal Kopečný, který zblokoval dvě střely Kušeje. V 90. minutě mohl utkání zlomit na opavskou stranu střídající Dostál. Jeho střela bez přípravy skončila mimo. Více se v utkání nestalo a oba týmy se tak rozešli smírně 2:2.