Branky: Bauer - Helebrand, Kadlec, Buchvaldek

MFK Chrudim

Floder (62. Tlustý) - Bauer, Halász, Hašek, Jedlička, Juliš, Kesner, Průcha, Řezníček, Skwarczek, Záviška

Lasák (46. Číž) - Helebrand (75. Pejša), Vincour (75. Tsykalo), Janoščín (46. Mihovilovič), Kadlec (75. Ščudla) - Klejnot (75. Janjuš), Bílek, Gorčica, Buchvaldek (75. Žídek), Dostál (75. Kramář) - Rataj (65. Hranoš)

O P A V A - Slezský na úvod přípravy zvítězil v Chrudimi v souboji s domácím MFK 3:1, když se prosadili Helebrand, Kadlec a Buchvaldek.

Do utkání vstoupili lépe fotbalisté SFC, kteří drželi míč na svých kopačkách, nicméně výraznější příležitost si nevytvořili. Ve dvanácté minutě tak chybu v rozehrávce potrestali domácí a Bauer je z brejku poslal do vedení. V 19. minutě se osmělili také opavští, ale zakončení Klejnota domácí obrana zablokovala. Ve 23. minutě se pak po individuální akci neprosadil Rataj. Následně začala více hrozit také Chrudim, která ale žádný ze závarů v pokutovém území nedokázala proměnit. Ve 45. minutě tak přišel trest, kdy se po skrumáži v pokutovém území Chrudimi dostal k zakončení Helebrand a střelou o tyč vyrovnal.

Ve druhém poločase se jako první dostal k zakončení v 53. minutě Dostál, ale jeho střelu domácí brankář kryl. V 61. minutě poslal Opavu do vedení Kadlec, když ze standartní situace vymetl šibenici. Hned o šest minut později se premiérově v opavském dresu prosadil Buchvaldek, který se prosadil po kombinaci Hranoše s Helebrandem. Mezi 76. a 80. minutou měli Chrudimští hned několik šancí na snížení. K dispozici měli dvě standartní situace těsně před pokutovým územím a také pokutový kop po ruce. Číž si nicméně s penaltou poradil a vyrazil ji. V závěrečných minutách se tak již skóre neměnilo a Slezský tak v prvním přípravném zápase dokázal zvítězit 3:1.