ŽK: 84. Řezníček - 60. Rataj

MFK Chrudim

Floder - Záviška (75. Jančura), Mika, Skwarczek, Kesner (89. Kodýtek)- Řezníček, Hašek, Průcha, Látal, Halász - Jedlička

Lasák - Tsykalo, Helebrand, Janoščín - Kadlec, Haitl (86. Ščudla), Rychlý, Kopečný (86. Whiffen), Omale (20. Macháček, 86. Bílek) - Rataj (75. Hranoš), Yunis

O P A V A - Slezský v Chrudimi dlouho držel bezbrankovou remízu. Srazil ho až gól z penalty v závěru utkání.

Hned ze začátku utkání si s nervy opavských fanoušků zahrál Lasák, který svou rozehrávkou našel jen hráče Chrudimi. Vše však dokázal vyřešit včasným výběhem. Chrudimští byli v úvodních minutách aktivnějším týmem, ale k vážnějšímu ohrožení brány Lasáka to nevedlo. Výraznější moment na hřišti byl viděn až v 17. minutě, kdy se po hlavičkovém souboji skácel Omale. Ten musel být následně pro své zranění odnesen z hrací plochy na nosítkách. Trenér Hlinka tak musel ve 20. minutě sáhnout k nucenému střídání. Opavští postupně přebírali otěže zápasu, ale k první šanci se dostali až ve 33. minutě, kdy Haitl vystihl rozehrávku domácích. Ten následně předložil míč Macháčkovi, který svým zakončením však našel jen připraveného Flodera. V závěru poločasu ještě po centru Kadlece hlavičkoval Yunis, ale i s tímto pokusem si Floder poradil. Oba týmy tak odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

První vážnou situací se blýskla domácí Chrudim v 54. minutě. Po nedorozumění v opavské obraně pronikl jeden z chrudimských až do zakončení. Lasák však dokázal opavské zachránit svým zákrokem. Hra se ve druhém poločase vyznačovala zejména velkým množstvím ztát na obou stranách. Na těžkém terénu se navíc množily také nepřesnosti. V 71. minutě se do šance díky standardní situaci dostali opavští. K její exekuci se postavil Kadlec, který kroutil míč na bližší tyč. Jeho střela jen těsně přeletěla tyč chrudimské brány. Chrudim hrozila zejména po centrech z krajů hřiště. S těmi si však opavská obrana dokázala poradit. V 78. minutě sudí nařídit penaltu proti opavským, kterou Skwarczek proměnil. Na tuto branku už Slezané odpovědět nedokázali a z Chrudimi si odvážejí porážku 0:1.