Slezský z Líšně bere bod po bezbrankové remíze

6. 5. 2023
Redakce
SK Líšeň
0:0 (0:0)
Slezský FC Opava

Statistiky

ŽK: 43. Černín, 64. Šumbera, 68. Pašek - 35. Tsykalo, 59. Omale, 72. Šigut

SK Líšeň

Marek - Černín, Jeřábek, Otrísal, Lutonský - Čermák, Matocha, Pašek, Polášek, Sokol - Zikl

Slezský FC Opava

Lasák - Tsykalo, Helebrand, Janoščín, Kadlec - Rychlý, Omale, Kopečný (58. Bílek), Ščudla - Rataj (86. Dostál), Rybička (71. Šigut)

O P A V A - Slezský si z Líšně veze bod za bezbrankovou remízu. V Brně měli opavští v prvním poločase herní převahu, ale nedokázali ji přetavit v gólovou radost.

Slezané do utkání vstoupili aktivně a hned v šesté minutě si vynutili rohový kop. S ním si ale obrana líšeňských dokázala poradit. V sedmé minutě minutě unikal Petr Rybička po pravé straně hřiště. Jeho přihrávka pod sebe hledala Tomáše Rataje, ale obrana Líšně jeho záměr vystihla. Opavští však následně zahrávali rohový kop, po kterém se střelou bez přípravy zkoušel prosadit Janoščín. Jeho střela však díky teči jednoho z obránců skončila jen v zámezí. V 11. minutě se k prvnímu ohrožení opavské brány dostali líšeňští fotbalisté. Nákop za obranu ale včasným obranným zákrokem zneškodnil Kadlec. V 19. minutě unikl Tomáš Rataj a dokázal kličkou překonat vyběhnutého brankáře Marka. Z úhlu už však nedokázal zakončit ani najít lépe postaveného spoluhráče. Z jeho individuální akce však o několik chvil později mohl těžit Kopečný, který hlavičkoval na zadní tyči. S jeho pokusem si však Marek poradil. Ve 21. minutě se do stejné situace jako Rataj dostal Miloš Kopečný. Ten ještě dokázal najít Petra Rybičku, který zakončoval do poloodkryté brány. Jeho střela však minula branku Líšně jen o několik málo centimetrů. Petr Rybička se dostal ke svému druhému zakončení v 38. minutě. Jeho střelu z hranice pokutového kopu však tečoval mimo jeden z obránců. V závěru prvního poločasu ještě zahrávala Líšeň rohový kop. S ním si však opavská obrana dokázala poradit a oba celky tak odcházely do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Hned ve 49. minutě musel Lasák likvidovat střelu zpoza hranice šestnáctky. O dvě minuty později ho pak od inkasovaného gólu zachránilo břevno po hlavičce jednoho z hráčů Líšně. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ovšem vážnější gólové situace na obou stranách k vidění nebyly. Domácí Líšeň se snažila využívat centrů ze stran, s tím si však opavská obrana dokázala efektivně poradit. Oživit hru opavského týmu přišel v 71. minutě Šigut. Ten se dostal do zajímavé situace hned po svém příchodu, kdy vystihl špatnou rozehrávku domácích. Kvůli včasnému návratu obránců však zakončit nedokázal. Na opačné straně hřiště musel o tři minuty později zasahovat Lasák proti hlavičkujícímu útočníkovi. I tento moment naštěstí opavská obrana přežila. Vedení Slezanů měl na kopačce v 78. minutě Rychlý. Po přímém kopu se míč odrazil přímo k němu, střela mu však nesedla a mířila jen mimo tři tyče. Mezi střelce se v 86. minutě mohl zapsat nově příchozí dostál. Ten obdržel přihrávku na pravém rohu šestnáctky soupeře a střelou na zadní tyč se snažil překonat Marka. Jeho zakončení však postrádalo patřičnou přesnost. Dostál byl i u další ofenzivní akce Slezanů v 88. minutě. Tentokrát ve svém úniku hledal nabíhajícího Kadlece. Tomu však přihrávka smolně podjela pod nohama a nadějná akce opavských tak skončila nezdarem.

sdílet