ŽK: 23. Rataj

FK Příbram

Smrkovský - Čejka, Dudl (78. Petrák), Fišl, Jahič - Jeřábek, Šimáček (78. Langhamer), El Sheik (87. Mašek), Zeronik (87. Švestka), Atwi (74. Anih) - Wágner

Lasák - Tsykalo, Vincour, Janoščín, Kadlec - Rychlý (78. Macháček), Bílek (78. Gorčica) , Kopečný (65. Dostál), Ščudla (65. Šigut) - Rataj, Rybička (78. Hranoš)

O P A V A - Slezský v třetím utkání proti papírovému favoritovi poprvé padl. Po výhře nad Karvinou a remíze s Líšní v Příbrami padl 0:2.

Opavští vstoupili do utkání aktivněji a dělali příbramským potíže zejména svými balóny za obranu. Miloš Kopečný na pravé straně hřiště měl v prvních dvaceti minutách několik slibných centrů, které však vždy jen těsně minuly adresáta ve vápně. Hra se však v úvodních minutách vyznačovala především pevnou defenzivou obou týmů a také mnoha nepřesnostmi. Do první vážnější šance utkání se dostala jako první domácí Příbram, když se tvrdou střelou blýskl egyptský záložník El Sheik. Lasák v opavské bráně však vytáhnul vynikající zákrok a míč dokázal i s pomocí brankové konstrukce vytěsnit mimo tři tyče. Ve 30. minutě mohli odpovědět opavští z přímého kopu. K jeho exekuci se postavil Michal Bílek, který vyslal prudkou střelu. Ta však jen těsně minula Smrkovského bránu. O tři minuty později se již skóre měnilo. Ve 33. minutě si na centr do vápna naskočil aktivní El Sheik a svou hlavičku dokázal umístit mimo dosah Lasáka. Ve 41. minutě se ve slibné pozici ocitnul Michal Bílek, který pálil z hranice pokutového území. Ani jeho střela však cíl nenalezla. V samotném závěru prvního poločasu dostali opavští možnost srovnat prostřednictvím rohového kopu. S centrem Bílka do pokutového území si ale obrana Příbrami dokázala poradit.

V 53. minutě mohla jít Příbram už do dvoubrankového vedení. Střílený centr se na zadní tyči pokoušel za Lasákova záda usměrnit Wágner, naštěstí ho včas zablokovala opavská obrana. V 65. minutě se již příbramští dokazáli podruhé v utkání prosadit. Tentokráte po rohovém kopu, na který si nejvýše naskočil Tomáš Wágner a svou hlavičku poslal do sítě. V 72. minutě se po průnikové přihrávce střídajícího Dostála dral do zakončení Rybička, jeho šanci ohrozit Smrkovského bránu však obrana Příbrami zneškodnila včasným obranným zákrokem. Opavští postupně zvyšovali svůj tlak a vytvářeli si nadějné příležitosti, ke vstřelené brance však chyběla větší přesnost. Mohli to být naopak příbramští fotbalisté, kteří v 82. minutě mohli odskočit již na tří brankový rozdíl. Brejk Zeronika však naštěstí pro opavské skončil jen střelou mimo bránu. Definitivně svou výhru mohla Příbram zpečetit v nastaveném čase. Wágner však trefil jen tyč opavské brány. Utkání tak nakonec skončilo v vítězstvím domácí Příbrami v poměru 2:0.