oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.4., 27.kolo
SFC Opava 
od  
 Bohemians 1905

Ptejte se: Jan Baránek

O P A V A - Před startem jarní části třetiligové sezóny vám nabízíme zajímavou a jedinečnou možnost zeptat se kouče opavského A-mužstva Jana Baránka na to, co vás zajímá do čtvrteční půlnoci. Odpovědí trenéra Baránka na vaše dotazy se dočkáte v pátek 21. března kolem 14:30.


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 25 odpovědí v této kategorii celkem.


věrný fanoušek michal (m.m.michal@centrum.cz) 20.3.2014, 18:56
Zdravím pana trenéra, a mám dotaz:
- na podzim mi připadalo, že mnozí naši hráči na tom nejsou kondičně a rychlostně příliš dobře. Dočkáme se na jaře toho, že budou hráči na hřišti více běhat?, kontrolujete, zda dbají dostatečně na svoji životosprávu a kondici? Díky za odpověď a přeji Vám i opavskému fotbalu jen to nejlepší!

Odpověď:
Dobrý den, co se týče kondice, je to otázka názoru, ale ten váš respektuji. Rychlost je také o celkovém složením mužstva, kde nám chybí typologicky rychlostní hráči. Životospráva je věc hráčů, jsou to profíci a nemůžu každého kontrolovat. Díky za podporu.

Se Slezským už 30 let 20.3.2014, 16:13
Zdravím Honzo.
Otázek kolem týmu už je tady ranec, ale já bych měl otázku z jiného soudku. Působil si ve Slezském už jako hráč a nyní si se do něj vrátil jako trenér. Mně osobně zajímá Tvůj upřímný pohled na SFC jako celek. Není obrovská škoda toho, že se neustále pohybujem takříkajíc na hraně mezi bytím a nebytím bez jasné filozofie klubu? Minimálně vůči fanouškům je klub v posledních letech dost neupřímný a víš sám, že tohle si opavský fanoušek prostě nezaslouží. Vím, že momentálně stadion zrovna ve švech jako za Tvých hráčských let nepraská, ale upřímně... Divíš se tomu? Může opavský fanoušek vidět ”světlo na konci tunelu”? Je nějaká koncepce do budoucna?
P.S: Takže otázek je víc a nechám na Tobě Honzo, kterou si vybereš a upřímně zodpovíš. Předem děkuji a hodně zdaru :-)

Odpověď:
Dobrý den, po příchodu Aloise Grussmanna věřím, že svou pracovitostí a energií posune Opavu dál. Navíc je to hráč, který tady zanechal výraznou stopu. Samozřejmě si přejeme, aby se vrátila doba, kterou si oba pamatujeme, kdy na nás chodilo patnáct tisíc diváků a lidé se na fotbal těšili. Všechno to ale souvisí s odpovědmi v předchozích otázkách (viz. například sponzor, mládež, apod.). Je tady spousta práce a nepůjde to udělat ze dne na den. Mým snem je trénovat Opavu v první lize, ale na druhou stranu jsem soudný, a vím, že trenérská práce je nevyzpytatelná, protože tady třeba za měsíc nemusím být. Snažím se tedy pracovat tak, abych pro to udělal maximum (první liga) a měl čisté svědomí. Záruka úspěchu ale není to, že jsem v Opavě odehrál řadu dobrých zápasů jako hráč, v tom jsem soudný.

Tomáš 20.3.2014, 14:18
Dobrý den,

Mám na vás dvě otázky.

1) Vy jedete s Opavou na postup do FNL, syn bojuje s Baníkem o záchranu. Kdyby Slezský FC postoupil a Ostrava spadla, mohlo by se stát, že by se váš syn objevil v SFC anebo si tu situaci otec (trenér)- syn (hráč) neumíte představit?

2)Opava poslala spoustu hráčů na hostování. Rád bych se zeptal, jestli ještě počítáte s Radkem Kudělou nebo Ondřejem Fickem?

Děkuji.

Odpověď:
1) Dobrý den, tato situace nastat může, ale protože fandím synovi, věřím, že se Baník zachrání. Tato situace už jednou nastalo, kdy jsem jej trénoval v Baníku, takže by to pro mě nebylo nic nového. Tlak na hráče i na trenéra by byl ale samozřejmě větší. 2) Osobně ani s jedním z těchto fotbalistů nepočítám. Radek Kuděla už tady nebyl, když jsem do Opavy přišel. Ficek skončil po pohárovém utkání v Hlučíně, v létě mu končí smlouva a myslím si, že se s ním momentálně nepočítá.

FANS KRNOV 20.3.2014, 10:13
Dobrý Den

Chtěl bych se zeptat kdo bude dělat brankářskou jedničku.Pepa na sobě určitě maká,ale myslím si že D.Hampel je lepší :)

Díky za odpověd a hodně štěstí :)

Odpověď:
Dobrý den, přijďte se podívat zítra na fotbal. Kdo bude chytat, se hráči dozvědí až zítra, proto na tuto otázku nemůžu odpovědět.

Patrik 19.3.2014, 12:43
Dobrý den, jaký názor máte na Patrika Simichanidise jako novou budoucí letní posilu a zda-li s ním počítáte do základní sestavy?

Odpověď:
Zdravím Patrika, už se těším na léto. :-)

Tom 18.3.2014, 11:09
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, jestli vyznáváte ofenzivní pojetí hry jako například Pavel Vrba, nebo raději defenzivní? Děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, záleží na hráčském složení a na týmu, kde trenér působí. Na české poměry složil kouč Vrba v Plzni fantastické mužstvo. Někde je ale třeba brát v potaz složení týmu, se kterým zrovna pracujete. Vše vychází z kvality kádru a typu hráčů.

Dominik 18.3.2014, 10:57
Dobrý den. Někdo se již ptal, jestli budete zapracovávat hráče B-týmu. Já mám podobný dotaz. Máte v plánu v jarní části sezóny do ”áčka” zkusit zapracovat nějakého hráče U19? Například mě napadá, že šanci by mohl dostat střelec Machuča. Děkuji za odpově´d.

Odpověď:
Dobrý den, souvisí to se situací v dorostu. Chceme, aby se mužstvo pod novým trenérem dalo dohromady a pokusilo se po podzimu o malý zázrak vyhnout se baráži. Nyní tak kluky nechceme vytrhávat z dorosteneckého prostředí. Je tam totiž i Janetzký nebo Lavrovič. Tito hráči šanci v přípravě dříve nebo později dostanou.

Láďa 17.3.2014, 18:38
Dobrý den,dostanou kluci s B nějakou šanci se porvat o místo v sestavě A-týmu?

Děkuji Láďa

Odpověď:
Dobrý den, už v přípravě za áčko nastupovali Demel a Hoza, takže uvidíme podle průběhu jara. Nebude problém je zařadit do áčka. Záleží na nich, jaké výkony budou předvádět, aby se dlouhodoběji prosadili v týmu.

papaja 17.3.2014, 17:03
Je podle Vás posíleni středové řady dostatečné na tomto postu má Opava problém už delší dobu.

Odpověď:
Zdravím, přišel Tomáš Polách a v přípravě prokázal, že je kvalitní středový hráč. Uvidíme, jak bude jeho spolupráce s ostatními fungovat na hřišti. Souhlasím s tím, že je to dlouhodobě problém. Na podzim nám chyběla větší kreativita a tím trpěla i finální fáze.

Mirek (fandaop@seznam.cz) 17.3.2014, 16:31
Myslím si,že vás může trápit post brankáře -máme jenom průměrné brankáře a hledání střelce.Budete toto řešit nějakým posílením?

Odpověď:
Dobrý den, v Opavě jsou mladí brankáři a záleží na nich, jak dopadne jaro. Co se týče gólmanského postu nevidím problém, který bychom museli akutně řešit. Potíží číslo jedna je útočná fáze.


Další stránky
123>>