oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.4., 27.kolo
SFC Opava 
od  
 Bohemians 1905

Ptejte se: Roman Skuhravý

Ptejte se: Roman Skuhravý

Slezský FC čeká tuhý boj o postup mezi elitu. Před startem jarní části sezony se můžete zeptat trenéra opavských fotbalistů Romana Skuhravého na to, co Vás zajímá. Připravili jsme si pro Vás totiž on-line rozhovor.

Otázky pro kouče Slezského FC můžete pokládat od této chvíle až do středeční půlnoci. Na konci příštího týdne opavský trenér Roman Skuhravý odpoví na Vaše dotazy.


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 47 odpovědí v této kategorii celkem.


Michaela Gancarčíková (Gancka@seznam.cz) 1.3.2017, 19:43
Dobrý den,

jen se chci zeptat, proč chytá stále Fendrich. Jestli nechcete postavit i nějakého jiného golmana, například Lasáka. Nebo zda byste nechtěl postavit i nějakého odchovance z mladších kategorií.
Děkuji za odpověď

Odpověď:
Dobrý den, Kryštof odchytal těžké zápasy v poháru a jednoznačně ukazoval, proč jsme si ho tady nechali. Kvůli zdravotním problémům, které ho provázely celou přípravu s námi neabsolvoval v podstatě jediný trénink, takže ze hry vypadl. Po diskuzi s trenérem Kosmálem Vildovi Fendrichovi jednoznačně věříme. I když tady máme šikovné mladé kluky, ještě nenastal čas, aby dostali možnost být brankářem číslo jedna. Třeba takový Lukáš Godula ale vypadal v přípravě velice dobře.

Pavel Škrobánek (pavelskrobanek@post.cz) 1.3.2017, 12:23
DOBRY DEN TRENO NEVEDEL JSEM ZE ZIDA HRAT NEBUDE K VULI KARTAM JE TO PRO VAS PROBLEM NA ZNOJMO POSTAVIT OBRANOU CTYRKU

Odpověď:
Dobrý den, díky tomu, že jsme to věděli celou dobu. Už během přípravy a speciálně v jejím závěru jsme připravovali tým na to, že Honza Žídek nebude moci hrát. Díky tomu, že máme v záloze zkušeného Marka Radiće si myslím, že to pro první utkání nebude žádný problém.

ct (David.Kutac@seznam.cz) 1.3.2017, 00:01
Dobrý den. Nejprve bych Vám chtěl sklonit poklonu,za výbornou práci,kterou v klubu odvádíte. Na ty okamžiky jsme tady v Opavě dlouho čekali a doufám,že si jich užijeme co nejvíce ! Opravdu fotbal,kterým se prezentujete má hlavu a patu. A mám na Vás pár otázek.
Máte jasno o sestavě na mistrovský zápas ?
Nevadí Vám pondělní termín ?
Zdeněk Pospěch je připraven ?
Jáké máte ambice jako klub i jako trenér :) ?

Děkuji za odpovědi a přeji mnoho úspěchů.

Odpověď:
Dobrý den, děkuji Vám za ocenění naší práce. 1) Čím víc se čas blíží prvnímu utkání, mám jednoznačně jasno. Věřím, že mužstvo je tak vyrovnané, že pokud dám příležitost jakémukoliv hráči, nespletu se. Samozřejmě ale bude rozhodovat momentální forma a zdravotní stav. 2) Jsem zvyklý dodržovat pravidla. Pokud nemůžu něco ovlivnit, pracuji s faktem. Když jsem se dozvěděl, že termín je jasně daný, nemá smysl spekulovat o tom, zda se mi líbí, nebo ne. Připravujeme se na to, že hrajeme v pondělí v 16 hodin, a tak to beru. 3) Zdena si bohužel lehce podvrtl koleno, k tomu si ještě natáhl postranní vazy. Momentálně je v individuálním tréninku, ale děláme vše proto, aby nám byl brzy schopen pomoci. 4) Klub své ambice jednoznačně řekl. Bylo by špatně, kdybychom se po úspěšném podzimu nepokusili zabojovat o postup. Jsem přesvědčen, že proto uděláme maximum. Jestli to bude stačit, to teď ukáže čas. Můj osobní cíl je takový, abychom hrou bavili sebe i fanoušky. Fotbal se hraje pro lidi a věřím tomu, že když mužstvo odvede poctivý výkon a stane se, že prohraje, fanoušci jsou schopni to ocenit. K mým osobním ambicím: Mám své sny, ale moje krédo je takové. "Dělej svou práci tak, aby ses mohl podívat sám sobě do očí." V budoucnu bych chtěl samozřejmě trénovat první ligu.

František Polách (deanek17@email.cz) 28.2.2017, 10:02
Proti Skalicí výkon nebyl dobrý, v pondělí je tu Znojmo, jak se k tomu postavíte? Změníte něco oproti generálce? Děkuji za odpověď

Odpověď:
Dobrý den, jsem přesvědčen o tom, že náš výkon do 35. minuty byl dost dobrý. Bohužel jsme ze čtyř vyložených šancí nedali branku. Je pravdou, že přípravných zápasech se nám opakovaně stávalo, že jsme neudrželi kvalitu hry po celou dobu utkání. Ať už to bylo únavou, změnou systému, terénem či množstvím střídání. Jsem přesvědčen, že mistrovské utkání má úplně jiný rozměr. Koncentrace a osobní motivace jednotlivých hráčů i ta týmová, jsou úplně někde jinde. Od generálky jsme měli osm dní na to, abychom odstranili detailní věci z naší hry. Na našem herním způsobu nebudeme nic měnit.

Pavel (blachtin@seznam.cz) 28.2.2017, 08:33
Dobrý den jakým způsobem probíhá příprava na soupeře? a jezdí někdo na sledovačky soupeřů, případně děláte nějaký rozbor videa soupeře, jak je běžné ve vyspělých týmech? Nějak si nedovedu přípravu na soupeře představit v podmínkách našeho klubu. Děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, v dnešní době nejde hrát fotbal bez detailní přípravy na soupeře. Musím jednoznačně říct, že i v opavském klubu se snažíme maximálně připravit na každého soupeře. Prvotní je osobní sledování zápasu. Buď já, nebo asistent trenéra jezdíme na utkání soupeřů. Většinou ale jezdíme společně. Vidíme veškeré zápasy, které mužstvo odehrálo. Z toho se následně dělá videorozbor. Pomocí vlastních analýz jsme začali pracovat se speciálním programem, který nám to trochu ulehčuje a hlavně dokáže analyzovat věci, které jsme si do něj zadali. Standardní situace, zakončení, obranná fáze, přechodová fáze, atp. Postupem času nám to vyjede ze složky samostatně, což je pro nás jednodušší. Mohu ujistit, že je to nejdůležitější a časově nejnáročnější práce pro jakéhokoliv trenéra. Tím, že tady v Opavě nemáme žádného analytika, si to musíme dělat sami. O to víc je ale trenér vtažen do utkání a soupeře má načteného. Na základě analýz se snažíme vytvořit herní strategii na daného soupeře a dané utkání. Ne všechno ale chceme pustit do mužstva. Většinou je to tak 70/30 či 80/20. Spíše se snažíme soupeři vnutit náš způsob hry, než že bychom se v taktických trénincích připravovali na soupeře.

John (jonlew@seznam.cz) 28.2.2017, 06:51
Další otázka - jaké jsou ”běžné” individuální tresty, které dáváte (za cokoliv)? Jaký je největší trest, který jste kdy hráči udělil?

Odpověď:
Dobrý den, nerad trestám hráče, protože jsem přesvědčený o tom, že každý hráč by měl vědět, proč tu je. Jsou samozřejmě interní tresty za pozdní příchody, žluté a červené karty či nadváhu, což je běžné v každém klubu. Tyto pokuty mají hráči jednoznačně dané a já do nich nezasahuji. Pokud se opakovaně stane to, co se stalo na podzim Honzovi Žídkovi. (2 červené karty), pak následují smluvní pokuty, o které rozhoduje trenér ve spojení s vedením klubu. K největšímu trestu, který jsem udělil: Od toho, že jsem vyhodil hráče z tréninku, co se týče peněžitého trestu, nepamatuji si, že by to bylo něco zásadního. S hráči se totiž snažím nastavit takový vztah, aby k těmto trestům nemuselo docházet.

John (jonlew@seznam.cz) 28.2.2017, 06:50
Dobrý den, s jakým typem hráčů je pro Vás největší výzva pracovat a proč?

Odpověď:
Dobrý den, největší výzvou je pro mě pracovat s talentovaným hráčem, který hřeší na svůj talent. Musím říct, že je to nejtěžší práce. Tito hráči jsou totiž odmala vedeni k tomu, že jsou hvězdy a nejsou schopni se dostat za svou hranu. Co se týče kondiční přípravy a těchto věcí, jsou v nich lechtiví. Proto jsou tito hráči pro mě absolutní výzvou. Je mi líto ztratit jakéhokoliv hráče, který má v sobě potenciál.

Lukáš Kalda (kalda55@seznam.cz) 27.2.2017, 22:40
Zdravím trenére,předně bych Vám chtěl poděkovat za skvělou práci kterou zde odvádíte a poprosit Vás pokud to jen trochu bude možné prodloužit smlouvu nejméně o 5 let!!!Protože ještě v minulé sezoně mi přišlo,že máme některé hráče kopyta a pod Vaším vedením se z nich stali fotbalisté.A ted k té otázce-podle týdenního plánu se trénuje 1.5hod dopoledne a 1.5hod odpoledne není to málo? Je to třeba srovnatelné se zahraničím? Děkuji za odpověd a přeji hodně štěstí ve sportovním i osobním životě.


Odpověď:
Dobrý den, děkuji za pochvalu. Aby trenér mohl prodloužit smlouvu, musí být vždy oboustranný zájem. Pro dlouhodobější práci musím jednoznačně znát vizi klubu. Nemá to nic společného s finančním ohodnocením. Daleko důležitější je pro mě to, kam chce klub směřovat, jak se prezentovat a jaké má cíle. Co se týče trénování, rozhodně není pravda, že kluci trénují jen 1,5 hod dopoledne a odpoledne. Dneska se sport posunul, tím směrem, že bez individuální přípravy fyzických, technických a mentálních schopností hráč nemá šanci. Denní režim hráčů se skládá z individuální přípravy, která je vždycky jasně daná v týdenním mikrocyklu. Musíme vycházet z režimu zápas – zápas. Kluci ví, co mají přesně dělat. Otestovali jsme si hráče a podle výsledků, které nám vyšly, jsme společně s Markem Vinárkem, Pavlem Pruskem a Michalem Kosmálem vytvořili pro kluky kondiční program šitý každému z nich na míru a podle něj se řídí. Pak jsou hráči každý měsíc testováni, kam se posunuli. Myslím si, že až si to fakt zažijeme a tělo kluků začne fungovat jak má, a budou vidět individuální věci, budeme ještě silnější. Jsem přesvědčen, že se tady trénuje časově stejně jako v zahraničí. Byl jsem na několika stážích a mohu to potvrdit. Rozdíl mezi námi a cizinou je v konkurenci, intenzitě a možnostech k výběru elitních hráčů. Intenzitě vnímám, že bychom mohli přidat, ale všechno má svůj čas. Nelze hráče, který není dostatečně fyzicky či mentálně připraven, zatížit opakovaně v maximální intenzitě. Je to o naplánování a tím, abychom vycházeli z individuality každého hráče. To je cíl dlouhodobé práce.

Jan Mynařík (mynardi@seznam.cz) 27.2.2017, 21:42
Dobrý den pane Skuhravý, chtěl bych se zeptat na 3 otázky : Otázka 1. Plánujete zůstat v Opavě jako trenér i na další sezónu ? Otázka 2. Má SFC Opava na to hrát nejvyšší soutěž ? jak po hráčské stránce tak finanční ? Otázka 3. Který tým by jste si přál v Mol cupu. Díky. Pevné nervy a hlavně zdraví.

Odpověď:
Dobrý den, 1) Smlouvu mám do léta, ale doufám, že naše cesty budou spojeny co nejdéle. 2) Historicky se x-krát stalo, že i menší klub s menším rozpočtem mohl být úspěšný. Jsem přesvědčený o tom, že se to může povést i Opavě. Momentálně to není otázka financí, protože kádry jsou uzavřené. Myslím si, že existuje reálná šance, abychom v jarní části bojovali o postup. To, jakým způsobem by se musel změnit hráčský kádr, a finanční možnosti klubu, kdyby postoupil do první ligy, to jde ruku v ruce. O tom ale samozřejmě nemůže rozhodovat trenér, ale vedení klubu, jakou cestu zvolí. 3) Je mi úplně jedno, jakého soupeře dostaneme. Za sebe a naše fanoušky bych si přál zažít druhé utkání jako jsme odehráli s Plzní. Z pozice trenéra jsem takový zápas ještě nezažil. Prioritou je pro mě hrát doma a v tu chvíli je mi jedno, s jakým soupeřem.

Martin (Lymon@seznam.cz) 27.2.2017, 20:28
Zdravím trenére,

chtěl bych se zeptat, zda jste spokojen se zimní přípravou mužstva, zda si hráči již vžili nově naordinovanou taktiku a zda dle Vašeho názoru můžeme pomýšlet na postup do I. ligy.

Děkuji za odpověď

Martin

Odpověď:
Dobrý den, to co jsme si naplánovali, jsme bezezbytku splnili. S tím jsme spokojení. Očekával jsem, že budeme hrát dřív na přírodní trávě a druhou komplikací pro nás byly klimatické podmínky. Do půlky února panovaly kruté mrazy, což pro hráče nebylo jednoduché. Co se týče předvedené hry a výsledků, samozřejmě bych si dokázal představit, aby jak výkony, tak výsledky byly lepší. V přípravě mi ale primárně nejde o to, abychom každé utkání hráli na dobrý výsledek potažmo podtržený výbornou hrou. Do každého zápasu jdete v jiné fázi přípravy a v jiném fyzickém rozpoložení. Vůbec nejsem nervózní z toho, že nám příprava výsledkově nevyšla. V posledních čtyřech utkáních jsme měli pasáže hry, ve kterých jsme byli konkurenceschopní jakémukoliv soupeři a věřím, že si to přeneseme i do jarní sezony k naplnění našich snů. Od začátku jsme zvolili změnu herního systému ze dvou důvodů. Jednak jsme nechtěli být čitelní tak jako v závěru podzimu a zadruhé příprava je strašně dlouhá a já jsem chtěl jsem mít od začátku koncentrované mužstvo. Stanovili jsme si jasné datum 25. ledna po zápase s Brnem, kdy si to vyhodnotíme, jakým způsobem to hráči nabírají, a jak jsme s novým systémem úspěšní. Rozhodli jsme se, že se vrátíme k původnímu. Jednoznačně jsem ale přesvědčený, že to splnilo, co jsme očekávali a věřím, že během sezony ještě přijde čas, kdy to využijeme.


Další stránky
12345>>