oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 19.6., příp.
SFC Opava 
od 10:30
 Vítkovice
MSK Břeclav - SFC Opava 1:2

Břeclav dobyta! Výhru trefili Nekuda s Wirthem

25.08.2013, autor Redakce
B Ř E C L A V - Fotbalisté Slezského FC navázali na své poslední vystoupení v MSFL, kdy na své půdě přehráli Žďár nad Sázavou a zvítězili také v Břeclavi. O výhře Opavy rozhodl první poločas, kdy se trefili Nekuda s Wirthem. V závěru utkání domácí snížili, ale Opavští už si vítězství vzít nenechali.
3.kolo, neděle 25.8.2013, 16:30
Břeclav Břeclav
1:2
SFC Opava SFC Opava
Prokop – Král, Krejčí, Dobšíček, Levčík – Šenk, Cupák, Simandl, Carvalho – Pospiš (46. Markovič), Kleiber (46. Igwe).
 
Godula – Schaffartzik, Švec, Dvorník, Keresteš – Wirth – Metelka, Sedláček (88. Swiech), Skřehot – Komenda (76. Jurečka), Nekuda.
 
Branky: 85. Král – 16. Nekuda, 21. Wirth. Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Gloser. ŽK: Pospiš, Cupák – Wirth.
Diváci: 240
+10+10+10

Úvod zápasu toho příliš zajímavého nepřinesl a prakticky hned první vážnější příležitost skončila brankou. Běžela 16. minuta, když Komenda zatlačil do úzkých Dobšíčka, který zazmatkoval a předložil míč Nekudovi. Ten pak nekompromisní ranou k tyči otevřel skóre.

Následně odcentroval z pravé strany Keresteš, domácí brankář Prokop centr podběhl a Metelka už pouze sklepl míč na nabíhajícího Wirtha, jenž přidal druhý gól Slezského FC.

Po půlhodině hry našel Kleiber stříleným centrem Pospiše, který v tísni pálil těsně vedle. V závěru první půle ještě Sedláček našel hlavu Metelky, ale jeho pokus Prokop vytěsnil mimo tyče.

Po změně stran zvýšili domácí útočnou aktivitu a do první zajímavé příležitosti se dostal po centru Carvalha Král, ale jeho střelu mířící doprostřed branky lapil Godula. Krátce nato došlo k nedorozumění mezi Dvorníkem a Godulou a do gólovky se probil Igwe. Godula se však stihl vrátit a zablokovat střelu domácího hráče.

Opavský prapor pozvedl Metelka, který prošel kolem dvou protihráčů, ale jeho rána z dvacetimetrové distance šla těsně nad.

S přibývajícím časem Břeclav stupňovala svůj tlak. Deset minut před koncem Godula s vypětím všech sil vyrazil i s pomocí tyčky střelu Carvalha, ale po jednom z protiútoků se domácí dočkali kontaktní branky, kterou měl na svědomí obránce Král – 2:1.

Za okamžik navíc Levčík střílel z ostrého úhlu do boční sítě, a když se svou ranou neuspěl ani domácí špílmachr Simandl, Slezský FC nakonec kýžené tři body uhájil.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies