oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Kolín - SFC Opava

Opava konečně vyhrála! Výhru Slezanů trefil Machálek

12.10.2014, autor Redakce
K O L Í N - Fotbalisté Slezského FC šestkrát v řadě nevyhráli, ale tato černá série už je pryč! Opavští dokázali uspět v duelu nováčků v Kolíně, když zvítězili díky brance Tomáše Machálka v závěru prvního poločasu. Kolínští na inkasovaný gól nedokázali zareagovat, a tři body tak putují do Slezska.
10.kolo, neděle 12.10.2014, 16:00
Kolín Kolín
0:1
SFC Opava SFC Opava
Pechatý – Šimkovský (61. Jurečka), Petrášek, Biško, Janec – Bláha, Klapka (78. Jukl), Kučera, Macháček, Jelínek – Svátek (46. Böhm).
 
Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka, Horka – Vavřík (84. Svatonský), Ševčík (88. Mrázek), Schaffartzik – Machálek (90. Grussmann).
 
Branka: 42. Machálek. Rozhodčí: Marek – Caletka, Ratajová. ŽK: Svátek (Kolín).
Diváci: 460

Do první zajímavé příležitosti se brzy dostali domácí, když Bláha z dobré pozice přehodil vedle opavského brankáře Květona i celou bránu. Pak Pechatý podběhl centr, jenže balon před Schaffartzikem odvrátila kolínská obrana do bezpečí.

Dobře hrající Opava se dočkala v závěru prvního poločasu, konkrétně ve 42. minutě, kdy po Pospěchově centru se hlavou prosadil Machálek a Slezané vedli. Na začátku druhého poločasu nejprve v zajímavé pozici vystřelil Bláha, ale získal pro Kolín pouze roh.

Na opačné straně mohl svůj druhý zásah přidat Machálek, ale osamocen před Plechatým nedal. Slezský FC ve zbytku utkání v pohodě kontroloval dění na hřišti a svůj náskok mohl i zvýšit. Další slibné příležitosti ale Opavští neproměnili.

Vítězství si však výběr trenéra Baránka vzít nenechal a po zásluze se dočkal tří bodů, na které opavští fotbalisté čekali dlouhých šest zápasů.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies