oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 21.9., 10.kolo
SFC Opava 
od 16:30
 Liberec
SFC Opava – SK Sigma Olomouc B 0:1

Opava nezvládla zápas s béčkem Sigmy a opustila první místo

16.11.2013, autor Redakce
OPAVA - Fotbalisté Slezského FC se s podzimní části sezóny rozloučili porážkou. Béčko Sigmy Olomouc sice nastoupilo bez posil z ligového celku, přesto dokázalo ve slezské metropoli naplno bodovat. Jedinou branku zápas vsítil v první půli hostující Zahradníček.
16.kolo, sobota 16.11.2013, 16:00
SFC Opava SFC Opava
0:1
Olomouc B Olomouc B
Hampel – Hrabina, Švec, Dvorník, Keresteš – Metelka (59. Sedláček), Wirth (76. Neubert), Grussmann, Schaffartzik – Nekuda, Komenda (46. Jurečka).
 
Reichl – Vavřík, Štěrba, Svozil, Hýbl – Zahradníček (88. Stříž), Richter, Texl, Javůrek (77. Hladík), Nešický (90+1. Holub) – Schmidt.
 
Branka: 13. Zahradníček. ŽK: Dvorník, Nekuda - Reichl. Rozhodčí: Trávníček – Santarius, Legierský.
Diváci: 1074
+10+10+10

Do šlágru kola lépe vstoupila olomoucká rezerva, která byla na zápas pořádně nažhavena a hned v úvodu poslala obraně Slezského FC několik varování. Ve 13. minutě pak Javůrek našel perfektní přihrávkou do běhu rozběhnutého Zahradníčka, který ranou z první propálil Hampela. Následně zahrozil hostující Vavřík, jenž spadnul v šestnáctce Slezanů, ale dokázal se vrátit na nohy, obelstít Hrabinu a vypálit. Jeho ráně, která byla tečována, chyběly decimetry.

Za okamžik se na druhé straně prodral do vápna Nekuda, přihrávkou pod sebe oslovil dobíhajícího Grussmanna, ale jeho přízemní ránu vyrazil Reichl mimo. V závěru prvního poločasu si ještě Schaffartzik pohrál s obráncem a ocitl se sám před hostujícím gólmanem. Místo střely však zvolil přihrávku, ale to nebylo šťastné řešení.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Olomoučtí mladíci sice nebyli v ofenzivě tolik akční jako v předešlých pětačtyřiceti minutách, ale stačilo jim to. Slezský FC si totiž ne a ne vytvořit nějakou zajímavou příležitost. Hosté vyčkávali a spoléhali na brejky. Po jednom z nich se tváří v tvář Hampelovi objevil Schmidt, ale domácí gólman uchoval svým spoluhráčům naději na bodový zisk.

Očekávaný tlak Opavy s přibývajícími minutami nepřicházel a hosté relativně v klidu odolávali zkušenějším Slezanům. Ti se nedokázali přes dobře pracující defenzivu olomoucké rezervy prosadit, a v posledním podzimním kole tak přišla druhá prohra v sezoně a podzimním půlmistrem MSFL se stala Sigma B.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies