oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 12.7., Nad
Teplice 
od 15:00
 SFC Opava
SFC Opava - Sokolov 0:0

Slezský FC má bod, se Sokolovem bezbrankově remizoval

15.11.2014, autor erb | Foto: Deník / František Géla
O P A V A - Slezský FC přivítal v Městských sadech sokolovský Baník. První poločas nabídl aktivní fotbal na obou stranách, ale v koncovce se oba týmy trápily. Druhá půle se nesla v podobném duchu. Opavští vyvinuli na soupeře velký tlak, míč ale do branky ne a ne spadnout. Akce Sokolova většinou končily před vápnem, a tak se oba celky rozešly smírně.
15.kolo, sobota 15.11.2014, 18:00
SFC Opava SFC Opava
0:0
Sokolov Sokolov
Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka – Svatonský, Grussmann (74. Horka), Schaffartzik – Machálek (80. Mrázek), Kuzmanović.
 
Belaň – Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý – Vaněček (73. Dřížďal), Čada, Machek, Dvořák II. – Pouček, Šamánek (80. Červenka).
 
Bez branek.
Rozhodčí: Bílek – Arnošt, Antoníček.
ŽK: Svatonský - Pouček.
Diváci: 1823
+15+15+15

Hned v úvodu zápasu měli Slezané velkou šanci, když Schaffartzik vyslal technickou střelu na bránu a gólman Belaň ji vytěsnil před sebe. K míči se přiřítil Kuzmanović, ale napálil jen brankáře. O čtyři minuty později si Čelůstka parádně narazil míč s Grussmannem, prošel mezi několika obránci a dostal se až k brankáři. Tváří v tvář Belaňovi jej však nedokázal překonat.

Ve 24. minutě měl obrovskou příležitost Sokolov. Po chybě Opavy před vlastní šestnáctkou získal balon Šamánek a běžel sám na Květona, ten ale jeho ránu vyrazil do bezpečí. Ke konci prvního poločasu měl Šamánek další šanci, ale před brankovou čárou odhlavičkoval balon do bezpečí opavský kapitán Dvorník.

Krátce po změně stran měli velkou příležitost Opavští. Grussmann vyslal povedený centr na úplně volného Machálka. Ten se ocitl sám před brankářem, ale míč si nedokázal ideálně zpracovat a k balonu se dostal jako první gólman Belaň. Krátce nato našel Kuzmanović v šestnáctce volného Metelku, jeho prudkou střelu ovšem vykryl obránce.

V 71. minutě si na povedený centr naskočil kapitán hostů Čada, hlavičkoval za sebe přímo na Květona, který míč lapil. V posledních minutách utkání byly k vidění už jen nakopávané míče a střely z dálky. Oba týmy se jakoby smířily s nerozhodným výsledkem. Nakonec k žádnému velkému ohrožení branek nedošlo, a tak skončil zápas bezbrankovým výsledkem.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies