SFC Opava
SFC – Zbrojovka 2:1

Slezský FC otočil duel se Zbrojovkou

23.06.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Štěpánkovice – Fotbalisté Slezského FC ve třetím přípravném utkání porazili brněnskou Zbrojovku 2:1. Opavští prohrávali po trefě Štěpanovského, po změně stran skóre otočili díky brankám Žídka a Řezníčka.
příp., neděle 23.6.2019, 16:00
SFC Opava SFC Opava
2:1
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
I. poločas: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Knejzlík – Matoušek, Zavadil, Suchan, Jursa, Mondek – Dedič.
II. poločas: Fendrich – Helebrand, Koschatzký, Žídek, Václav – Jurečka, Souček, Řezníček, Schaffartzik, Stáňa – Opoku. Trenér: Ivan Kopecký.

Branky: 61. Žídek, 62. Řezníček – 29. Štěpanovský.

V úvodu byla herně aktivnější Zbrojovka, po dvaceti minutách ale zaplněný štepánkovický areál tleskal povedené akci Opavy. Mondek nádherně vyvezl balon podél levé lajny Mondek, Zavadil přenesl hru na Hrabinu, ale po jeho centru nadějná akce skončila.

Pak ale udeřila Zbrojovka. Centr z levé strany propadl k volnému Štěpanovskému, jenž hlavičkou poslal balon krásně pod břevno. Slezané kontrovali přímým kopem Zavadila, který tlačil balon k pravé tyči. Jeho dělovku však Halouska kryl.

Po změně stran upaloval zleva sám na brněnského gólmana Stáňa, jeho zakončení skončilo rohem pro Opavu. Z něj ale opavský tým nevytěžil nic. Po hodině hry bylo vyrovnáno, když po rohovém kopu míč prošel do vápna k Žídkovi, jenž propálil brněnského brankáře.

A hned minutu nato Stáňa vybojoval míč ve středu hřiště, Řezníček upaloval sám na bránu Zbrojovky a přízemní střelou s pomocí tyče dopravil balon do sítě – 2:1. Slezský FC tak před zaplněným štěpánkovickým areálem zabral třetí výhru v přípravě.

„Rádi bychom poděkovali celému výboru TJ Sokol Štěpánkovice a především dvojici Mirek Záloha a Vlastík Harazim za vstřícnost při využití hrací plochy ve Štěpánkovicích a jejich vynikající servis. Věřím, že naše spolupráce bude v budoucnu pokračovat v podobném trendu,” řekl technický ředitel Slezského FC Jaroslav Rovňan směrem ke končícím funkcionářům tamního klubu Miroslavu Zálohovi a Vlastimilovi Harazimovi, kteří se před zápasem loučili.