oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 21.9., 10.kolo
SFC Opava 
od 16:30
 Liberec
SFC Opava - Karviná 1:1

Slezský FC v derby vydřel remízu, bod v závěru trefil Janetzký

18.03.2016, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
O P A V A - Fotbalisté Slezského FC na jaře ještě neprohráli a zapsali třetí remízu v řadě. Po domácí ztrátě s Vyšehradem se opět představili v Městských sadech, kde vyzvali jednoho z aspirantů na postup z Karviné. Hosté se brzy ujali vedení po trefě Moravce. Opavští ale tlačili a zaslouženě vyrovnali, když se pět minut před koncem trefil střídající Jakub Janetzký.
19.kolo, pátek 18.3.2016, 18:00
SFC Opava SFC Opava
1:1
Karviná Karviná
Vašek – Zd. Pospěch, Simerský, Dvorník (72. Jurečka), Hrabina – Grussmann (80. Janetzký), Jursa, Schaffartzik – Mozol (80. Přichystal) – Kuzmanovič, Mrázek.
 
Pindroch – Janečka, Hošek, Dreksa, Eismann – Budinský, Sedlák – Puchel (88. Duda), Moravec, Puri (46. Glaser) – Zb. Pospěch (61. Urgela).
 
Branky: 85. Janetzký – 6. Moravec.
Rozhodčí: Jech – Pelikán, Dobrovolný.
ŽK: Grussmann – Sedlák, Hošek, Dreksa.

Diváci: 1653
+12+12+12

Hned v úvodu zápasu přišel pro opavské šok. Simerský hrubě chyboval při malé domů, Moravec se zmocnil volného míče a parádně přehodil Vaška. Opavští se ale z inkasované branky rychle oklepali a Karvinou zatlačili. Slibnou akci rozjel Hrabina, který na pravé straně vybojoval míč, předal jej Grussmannovi, jenž obešel dva protihráče a prostrčil balon na Mrázka. Jeho rána z pravé strany ale postrádala patřičnou razanci.

Aktivní Mrázek se krátce nato dostal po centru Schaffartzika k další hlavičce, jenže těsně minul hostující bránu. V závěru prvního poločasu Mrázek tvrdě vypálil a Pindroch měl co dělat, aby jeho ránu vytlačil na roh. Krátce po změně stran natáhl ze zhruba dvaceti metrů Budínský a Vašek měl s jeho povedenou dělovkou hodně práce. Po hodině hry to zkusil Mrázek, jenže jeho nebezpečná střela byla zblokována na roh.

Slezský FC se hnal za vyrovnáním. Střídající Jurečka výborně posunul balon Kuzmanovičovi, jehož pumelici Pindroch tak tak vyrazil před sebe, následná dorážka Jurečky šla vedle. Pak to hořelo na opačné straně. Urgela se objevil sám před Vaškem, celou situaci ještě vyšperkoval přihrávkou na Budínského, toho však skvěle vychytal Vašek.

Opavští začali utahovat šrouby. Střídající Přichystal pláchl kolem pravé lajny a poslal ostrý centr do na hranici malého vápna, kam si naběhl Mrázek, jenže míč špatně zpracoval a bylo po šanci. Opavský dravec si spravil chuť o chvilku později.

Nejprve nabral rychlost, pak si obhodil obránce. Následně parádním pasem mezi dvěma hráči předložil balon střídajícímu Janetzkému, který chladnokrevně zavěsil pod břevno – 1:1. V závěru Mrázek po tvrdém souboji upadl ve vápně a dožadoval se penalty. Píšťalka sudí ale zůstala němá, domácí bijec s číslem 25 alespoň vstal a ostrého úhlu zakončil vysoko nad. Slezané tak brali alespoň bod za remízu. Na jaře již třetí za sebou.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies