oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 12.7., Nad
Teplice 
od  
 SFC Opava
FK Sulko Zábřeh - SFC Opava 0:1

Vítězná série pokračuje, Opava vyloupila Zábřeh

11.05.2014, autor Redakce | Foto: Deník/František Géla
Z Á B Ř E H, O P A V A - Opavští fotbalisté i po dnešním zápase drží první pozici v tabulce. Tu zajistil Baránkově družině přesnou trefou již ve druhé minutě utkání Petr Nekuda. Slezský FC se navíc díky prohře béčka Sigmy Olomouc osamostatnil na první pozici. Nyní má dvoubodový náskok na druhý Prostějov, navíc právě s tímto soupeřem se Opava utká příští sobotu na domácím hřišti od 18:00.
25.kolo, neděle 11.5.2014, 16:30
Zábřeh Zábřeh
0:1
SFC Opava SFC Opava
Šustr – Rajnoha, Ješko, Linek, Pospíšil (86. Kristek) – Lukáš, Kovář, Váňa, Vaník (82. Báča) – Čtvrtníček, Bačík.
 
Květon – Vavřík, Metelka, Dvorník, Mat. Hrabina – Horka (61. Wirth) – Grussmann, Polách, Schaffartzik (90. Schneider)– Nekuda (76. Jurečka), Mrázek (87. Komenda).
 
Branka: 3. Nekuda. Rozhodčí: Dresler – Priesol, Vojkovský. ŽK: Váňa, Lukáš, Bačík – Nekuda, Wirth, Schaffartzik. ČK: 90+2. Ješko (ZAB).
+12+12+12

Hned po rozehrávce získal míč Schaffartzik, který vyslal dopředu Mrázka a jeho nabídku na Nekudu jeden z domácích beků odvrátil na roh. Krátce nato následoval druhý roh po zblokované ráně Vavříka. Pak Horka našel Nekudu, který se uvolnil ve vápně, a střelou k tyči otevřel skóre.

Na druhé straně po čtvrthodině hry propadl míč do opavského vápna a Kovářovu střelu z bezprostřední blízkosti naštěstí pro Opavu zablokoval na roh Dvorník. Pak Lukáš odcentroval parádně na hlavu Váňa a jeho povedenou hlavičku vyrazil mimo tyče opavský gólman Květon.

Hned za okamžik poslal další ostrý centr do šestnáctky Slezanů Bačík a Čtvrtníčkova hlavička z ideální pozice šla těsně nad. V závěru první půle ještě domácí zahrozili po centru Lukáše, kdy z hranice vápna pálil mladý Vaník, jenže ani on nemířil přesně a míč skončil v ochranné síti za brankou Slezského FC. Následně dostal ideální míč do běhu Bačík, jenže tísněn vypálil na Květona jen slabou střelu, se kterou si gólman Opavy poradil.

Po změně stran se v dobré střelecky pozici ocitl zábřežský útočník Čtvrtníček, kterému adresoval centr Lukáš. Ještě předtím orazítkoval tyč domácí svatyně střelec úvodního gólu Nekuda. V 54. minutě zachránil Slezský FC od gólové pohromy Vavřík, jenž na poslední chvíli odhlavičkoval míč na roh.

Na opačné straně zahrávali Opavští dva rohy v řadě a po tom druhém hlavičkoval nebezpečně Schaffartzik, bohužel pro Slezský FC mířil vedle. Pak se probil do zakončení střídající Jurečka a po něm se sám před Šustrem ocitl Schaffartzik, jenže jeho ránu zlikvidoval zábřežský gólman.

V hektickém závěru se Slezané bránili domácímu náporu, ten ale oslabilo i Ješkovou vyloučení v nastaveném čase, a Opava tak důležitou výhru uhájila.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies