oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 16.1., 15.kolo
SFC Opava 
14:00
 Zlín

Šestnáctka nestačila na Kroměříž, jediný gól dal Barteska

21.04.2014, autor Redakce
K R O M Ě Ř Í Ž, O P A V A - Opavský mladší dorost kategorie U16 znovu prohrál. Svěřenci trenéra Lukáše Černína v okleštěné sestavě padli na půdě Kroměříže v poměru 1:2. Jedinou branku Slezského FC vstřelil Samuel Barteska.
24.kolo, neděle 20.4.2014, 14:30
Kroměříž Kroměříž
2:1
SFC Opava SFC Opava
 
Kubný – Tilkeridis (55. Stuchlík), Rychlý (41. Tomáško), Kolísek, Hájek (41. Dluhoš) – Vavrečka (41. Mako), Mička, Kuzník, Fojtík – Vrána, Barteska.
 
Branka Opavy: Barteska.

Lukáš Černín (trenér SFC Opava U16): „Dá se říct, že se opakoval vývoj z minulého zápasu. Mysleli jsme si, že se Kroměříž porazí sama, ale škaredě jsme se zmýlili. Soupeř byl důrazný, a když se do toho přidal hodně silný vítr, měla naše obrana veliké problémy. Je sice pravdou, že obraná čtveřice vinou zranění (Šafrán, Černín, Kovács a Paláček) byla hodně poslepovaná, ale věřili jsme, že na obranné činnosti celého týmu to nebude mít vliv. Bohužel mělo.

V silném větru jsme nechtěli nakopávat míče, ale soupeř nám svým důrazem zásadním způsobem ztěžoval kombinaci při zakládání útočné fáze, a tak jsme se k šancím příliš nedostávali. Naopak jsme šance soupeři chystali. S trochou nadsázky se dá říct, že jsme na půdě Kroměříže vstřelili tři branky.

První vstřelil soupeř, když jsme zakládali útok a nesmyslně jsme volili přihrávku podél šestnáctky, na kterou si naběhl soupeř a nedal Kubnému šanci. Podařilo se nám ještě vyrovnat, když Barteska využil své rychlosti a důrazu, ale to bylo vše. Chvilku nato došlo ke zkratu obou stoperů, kteří přestali hrát, a nabídli soupeři jít samotnému na Kubného a domácí nás bohužel potrestali.

Do konce utkání to už byl spíše boj s větrem a naší nemohoucností. K zápasu se jako trenéři budeme muset v týdnu vrátit a být hodně kritičtí k výkonu a přístupu hráčů.“Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies