SFC Opava
U19: SFC Opava - Jihlava 3:0

Bum, bum, bum! Devatenáctka přehrála Jihlavu

08.08.2015, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
O P A V A - Starší dorost Slezského FC zatím na svém hřišti za koupalištěm exceluje. Po Liberci si na domácím trávníku poradil také s Jihlavou. Vítězství je o to cennější, že opavská omladina měla v nohách úterní zápas v Příbrami. O výhře Opavy rozhodl útočník Pavel Klembara, který poprvé nastoupil v základní sestavě a v rozmezí šesti minut dvakrát skóroval.
3.kolo, sobota 8.8.2015, 13:00
SFC Opava SFC Opava
3:0
Jihlava Jihlava
Muczka – Kolísek (90. Hájek), Tesařík, M. Helebrand, Vitoul – Večerek, Rychlý, Keller, Berger (81. Kebísek), Vrána (63. Kuzník) – Klembara (89. Barteska). Trenér: Alois Skácel.

Branky: 9. a 15. Klembara, 64. Berger. Rozhodčí: Kantor – Tvrdý, Šujan. ŽK: Sargsyan (Jihlava).
Diváci: 45
+5+5+5

Nechybělo však mnoho a Opava mohla prohrávat. Po osmi minutách to z hranice vápna zkusil Smejkal a jeho přízemní rána zazvonil na levou tyč opavské brány. Domácí mladíci odpověděli, jak nejlépe mohli. Gólman Muczka poslal dlouhým výkopem do běhu Večerka, ten utekl obránci, dal míč pod sebe na dobíhajícího Klembaru a ten poslal Slezany do vedení.

O šest minut později se skóre měnilo znovu. Tentokrát ze standardky Berger nádherně zakroutil míč do vápna, nejvýš se vyšrouboval Klembara a dobře umístěnou hlavičkou k tyči překonal jihlavského brankáře Pokorného podruhé – 2:0. V závěru první půle upláchl domácím zadákům Bajer, ale jeho nepříjemnou střelu z ostrého úhlu zlikvidoval Muczka.

Ve druhé půli nejprve zahrozil Smejkal, jenže z dobré pozice minul bránu. Opava kontrolovala hru a v 64. minutě se radovala potřetí, když Berger tváří v tvář Pokornému chladnokrevně zavěsil. Jihlava se snažila alespoň o čestný gól, ale když Sargsyan bombou jako z děla orazítkoval tyč, skóre se již nezměnilo.

„Potřebovali jsme body a přizpůsobili tomu všechno. Na rozdíl od soupeře jsme hráli v úterý těžký zápas v Příbrami s náročným cestováním. Oni měli volno, o to jsou pro nás tři body cennější. Kluci zahráli výborně, obětavě a disciplinovaně,“ pochvaloval si trenér opavské devatenáctky Alois Skácel.

„Podařilo se nám dát tři góly, navíc Rychlý a Večerek měli v první půli další příležitosti. I když soupeř měl v prvním poločase taky dvě šance. Nastřelil tyčku a šel do nebezpečné situace. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Kluci tomu dali víc,“ dodal zkušený kouč.