oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 1
SFC Opava 0
pátek 19.8., 4.kolo
SFC Opava 
18:00
 Vyškov

Áčko čeká předposlední zápas jara, představí se v Sokolově

22.05.2015, autor Redakce
O P A V A - Pouze dvě kola chybí do konce letošního ročníku Fotbalové národní ligy. V tom předposledním áčko Slezského FC zajíždí až na západ republiky do Sokolova. Opava se zde naposledy představila nedlouho před sestupem do třetí ligy, více než dva roky zpátky. Tehdy se jednalo o trenérský debut Jana Baránka na opavské lavičce.
29.kolo, neděle 24.5.2015, 17:00
Sokolov Sokolov
2:1
SFC Opava SFC Opava
Belaň – Dvořák II., Kucalas, Hofmann, Urma (90. Čada) – Machek, Vrtělka – Kosak, Kratochvíl (86. Šamánek), Pouček (73. Vaněček) – Přeučil. Trenér: Daniel Šmejkal.
 
Vašek – Schaffartzik, Horka, Dvorník, Čelůstka – Habusta (59. Jursa) – Machálek, Metelka, Jurečka (79. Svatonský) – Mrázek (67. Grussmann), Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek.
 
Branky: 49. Pouček, 56. Přeučil – 85. Grussmann.
Rozhodčí: Berka – Černý, Arnošt.
ŽK: Pouček, Machek, Kucalas – Grussmann, Kuzmanovič, Vašek.
Diváci: 608

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal a Opava se dostala do dvou velmi slibných příležitostí, jenže Kuzmanovič ani Machálek zblízka nedokázali poslat Slezany do vedení. Hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky tak náskok získal Sokolov. Čtyři minuty po startu druhé půle utekl opavské obraně Pouček, prostřelil Vaška a otevřel skóre zápasu.

Uběhlo sotva sedm minut a Baník přidal druhou trefu do opavské sítě. Tentokrát se trefil Přeučil. Slezský FC se v závěru dočkal a přerušil dlouhou sérii bez vstřelené branky, když střídající Grussmann hlavou vsítil kontaktní gól. Vyrovnat už ale Opava nedokázala ani přes standardní situaci ze slibné vzdálenosti, jenže tu hosté pokazili, a tak jsou znovu bez bodu.

„Porážka mě mrzí, protože jsme měli více příležitostí než soupeř. Bohužel jsme je nedokázali proměnit. Přitom v první půli jsme si vytvořili tři čisté gólové šance,“ smutnil kouč Slezského FC Jan Baránek. „Sokolov byl v obraně zranitelný, ale nevyužili jsme toho. Soupeři jsme dovolili skórovat hrubými chybami,“ doplnil opavský trenér.