oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Áčko chce v Pardubicích odčinit podzimní debakl

16.04.2015, autor Redakce
OPAVA - Fotbalisté Slezského FC v sobotu ráno vyjedou do Pardubic. V dalším kole Fotbalové národní ligy budou mít zrovna tomuto soupeři co vracet. Podzimní vysoká prohra 0:5 opavského fanouška straší snad ještě teď. Sobotní klání má výkop v 10.15.
23.kolo, sobota 18.4.2015, 10:15
Pardubice Pardubice
0:0
SFC Opava SFC Opava
Frydrych – Pospíšil, Kopřiva, Bederka, Kakrda – Kim, Kudrna, Jeřábek, Fusek – Fikejz (46. Fousek), Petráň (76. Klátil). Trenér: Jaroslav Míchal.
 
Vašek (57. Květon) – Pospěch, Mikula, Dvorník, Matěj Hrabina – Horka – Jurečka (70. Grussmann), Metelka, Schaffartzik – Mrázek, Kuzmanovič (84. Machálek). Trenér: Jan Baránek.
 
Rozhodčí: Adamková – Antoníček, Pochylý.
ŽK: Fikejz, Pospíšil, Klátil – Metelka.
Diváci: 839
+12+12+12

Tomáš Jursa se sice s týmem rozcvičoval, ale nakonec zůstal s bolestivou grimasou ležet u opavské branky. Vedoucí družstva Jaroslav Rovňan tak musel rychle měnit zápis, do základní sestavy dopsal Františka Metelku.

Na trávníku se dlouho nic nedělo. První šanci měli domácí, ale Fuskovu ránu brankář Vašek zlikvidoval. O pár minut později zůstal na zemi po ostrém zákroku Fikejze ležet na trávníku Pospěch, po ošetření vstal a pokračoval ve hře.

Opava se snažila, vepředu aktivně působil čerstvý otec Mrázek, největší šanci měl ale David Mikula, který po chybě domácí obrany běžel sám na Frydrycha, podařilo se mu ho přehodit, bohužel i s brankou.

Po přestávce se nejdříve zatahovali domácí zadáci před Mrázkem, když odvrátili balon na rohový kop. V 53. minutě všem zatrnulo. Petráň se střetl v šestnáctce s brankářem Petrem Vaškem. Náš gólman se na trávníku svíjel v bolestech. Nakonec musel střídat, nepomohlo ani dlouhé ošetřování. „Má něco se svalem, uvidíme, co přinesou vyšetření,“ povzdechl si trenér Jan Baránek. „Tato pauza nás vyvedla z tempa,“ dodal.

Ve zbývajícím čase měli navrch domácí. Velkou šanci měl Klátil, jeho hlavičku vyrazil Květon na roh, a když zazdil i velkou šanci kapitán Jeřábek, skončilo střetnutí bezbrankovou remízou.

„Zápas skončil zaslouženou remízou, i když v závěru zápasu měli domácí šanci. Těžko jsme se dostávali do zahuštěné obrany soupeře. Měli jsme být více aktivní vepředu, ale i tak jsem s výsledkem spokojený,“ okomentoval zápas Jan Baránek.