Sparta
B-tým prohrál s Brumovem 1:2

B-tým podlehl Brumovu 1:2

09.06.2013, autor Redakce
B-tým Slezského FC Opava se v posledním domácím zápase sezóny střetl s Brumovem, kterému podlehl 1:2. Jedinou opavskou branku vstřelil Jan Mrůzek.
29.kolo, neděle 9.6.2013, 10:15
Opava B Opava B
1:2
Brumov Brumov
Štencel – Pomp, Moravec, Drexler, Dřizgevič (60. Pfleger) – Mrůzek, Vybíral, Kašný, Bořucký – Hartmann (46. P. Uvíra), Továrek.

Letko – Miklas, Dekleva, Lukšík, Macků – Řehák, Straka, Strnad (34. Chovanec), Juřica – Bartozel, Smolka (83. Smolík).

Branky: 55. Mrůzek – 45. Miklas, 52. Smolka. Rozhodčí: Běhal – Vedra, Křepský. ŽK: Vybíral, Štencel – Smolík, Miklas.

V úvodu utkání se oba týmy tlačily do útoku. Nejprve Továrek střelou z úhlu vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře. Stejný hráč poté prošel k brankové čáře a přihrál Hartmannovi, jenž nepropálil hostující obranu. Na druhé straně Drexler zblokoval nebezpečnou střelu Bartozela a Štencel zasahoval proti dalekonosnému pokusu Straky.

Po čtvrthodině hry Kašný střílel z přímého kopu metr vedle. Chvíli poté Štencel pohotově vyběhnul proti Bartozelovi a zachránil svůj tým od inkasovaného gólu. Zaskvěl se také hostující golman Letko, jenž po Hartmannově přihrávce vychytal Továrka, který se z pozice na přední tyči snažil dostat míč do sítě.

V závěru prvního poločasu vyslal Bartozel do šance Juřicu, jehož střelu z levé strany vyrazil Štencel nohou na roh. Brumov si následně vybojoval ještě jednu standardní situaci a po rohovém kopu Juřici tečoval míč do sítě Miklas.

V 52. minutě navýšili hosté své vedení. Dekleva poslal dlouhé autové vhazování přímo před bránu na Smolku, jenž hlavou poslal míč mimo dosah Štencla.

O tři minuty později utekl po levém křídle střídající Petr Uvíra a poslal centr do pokutového území, který se dostal až k Mrůzkovi. Ten z pravé strany poslal křižnou střelou míč k tyči a snížil na 1:2.

Hostující Smolka následně nevyužil dobrou příležitost ke skórování, když se ve středu pokutového území odpoutal od obránce, ale svou střelu z devíti metrů poslal mimo tři tyče.

Aktivní Uvíra vzápětí pronikl na pravém křídle a opět odcentroval na zadní tyč. Nabíhající Bořucký však nezamířil z voleje přesně. Před opavskou ranou bylo rušno po dalším dlouhém autovém vhazování za obranu, po němž musel Štencel dalším výborným zákrokem blokovat Bartozelovu střelu.

Opavský brankář musel do akce také v 82. minutě, kdy se po Strakově prostrčení objevil za obranou opět Bartozel. I tentokrát byl Štencel při svém vyběhnutí úspěšný a střelu hostujícího hráče zlikvidoval.

Na opavské straně prošel středem pole Kašný a vyslal na hostující bránu tvrdou střelou, s níž si brankář Letko poradil. Další snaha o vyrovnání už úspěšná nebyla a Brumov si tak z Opavy odvezl tři body.

Ohlasy trenérů

Jan Hruška, trenér SFC Opava "B": Jsem zklamaný, že se nám nepodařilo navázat na výkony z předchozích kol. S domácí porážkou se budu těžko smiřovat, ale na druhou stranu byl tento zápas specifický v tom, že jsme do něj nasadili několik mladých hráčů.

Především v obraně nám dnes chyběla zkušenost, nastoupili jsme v netradičním složení. Vyrovnávali jsme se s tím těžko, a také proto jsme dostali obě branky po standardních situacích.

V utkání jsme se vlivem naší nesehranosti dostali pod soupeřův tlak. Musím říct, že spousta hráčů má jiné návyky, protože dorostenecký fotbal se hraje jinak. Tito hráči před sebou určité kariéry, které hodlají rozvíjet, a bude záležet na nich, jak se do mužského fotbalu adaptují. Jsem rád, že toto utkání podstoupili, rozhodně mě nezklamali. Dnes to pro ně byla cenná zkušenost.