oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

Béčko má druhou výhru! Překvapilo v Hlučíně

06.05.2015, autor Redakce
H L U Č Í N – Útočník Tomáš Machálek byl hlavním strůjcem nečekaného vítězství našeho béčka ve středečním zápase MSFL na půdě Hlučína. Svůj skvělý výkon okořenil hattrickem. Opava na půdě svého rivala zvítězila 4:2.
17.kolo, středa 6.5.2015, 17:00
Hlučín Hlučín
2:4
SFC Opava B SFC Opava B
Hlaváč – Váňa, Heinik, Mac – Mucha, Hudeczek, Dostál, Ondrušík, Málek – Hanus, Sasín (14. Badalyan). Trenér: Milan Valachovič.
 
Štencel – Maléř, Vojtěšek, Macíček, Košárek – Svatonský (74. Uvíra), Michal Hrabina, Gebauer, Lavrovič (61. Pezzotti) – Galvas – Machálek (86. Hoza). Trenér: Lubomír Hrabina.
 
Branky: 35. Badalyan, 89. Hanus z pen. – 7., 21. a 54. Machálek, 29. Svatonský.
Rozhodčí: Klíma – Kubica, Boček.
ŽK: Lavrovič, Michal Hrabina.
Diváci: 162

„Konečně je zápasové hodnocení veselejší,“ usmíval se po utkání Lubomír Hrabina. Jeho tým začal dobře. Poté, co míč přeskočil přes nohu Heinika a dostal se k Machálkovi, dokázal rychlonohý útočník skórovat. A to nebylo vše. Opavští zahrávali rohový kop, míč putoval na přední tyč a Machálek dal druhý gól. Na 0:3 upravoval Svatonský.

„Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Hlavně jsme začali konečně proměňovat šance. V minulých utkáních jsme měli také šance, ale s koncovkou jsme byli na štíru,“ pochvaloval si Hrabina a dodal: „Hráči se uklidnili, a naší hře to bylo znát,“ doplnil.

Hlučín sice střídajícím Badalyanem snížil, jenomže na začátku druhého dějství zkompletoval hattrick Machálek. „Hlučín měl poté sice šance, ale kluci bojovali, dobře nám zachytal gólman Štencel. Dokázali jsme využít toho, že Hlučín hrál s třemi obránci, dávali jsme balony za obranu a tato taktika nám vycházela,“ uzavřel Lubomír Hrabina.