oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Béčko stále čeká na první body, nyní nestačilo na Vyškov

31.08.2014, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
C H L E B I Č O V - Rezerva Slezského FC nedokázala bodovat ani ve čtvrtém utkání MSFL. Opavská omladina se na hřišti v Chlebičově utkala s Vyškovem. Hosté brzy otevřeli skóre a po půlhodině hry přidali druhý gól. Opava se po změně stran zlepšila a vytvořila si několik slibných příležitostí, proměnit ale nedokázala ani jednu. Výsledkem je čtvrtá prohra v řadě.
4.kolo, neděle 31.8.2014, 10:30
SFC Opava B SFC Opava B
0:2
Vyškov Vyškov
Hampel – Mezera, Zagol, Hoza, Hrabina – Demel (46. Lavrovič), Gebauer, Kuzník, Galvas (65. Maléř) – Továrek (61. Uvíra), Neubert.
 
Kollár – Němeček (67. F. Novotný), Koláček, Hodinář, V. Novotný – Studený – Holub, Jeřábek, Lahodný (80. Žoček), Urbančok (71. Kucharčuk) – Čtvrtníček.
 
Branky: 4. a 33. Lahodný. Rozhodčí: Batík – Klíma, Dubravský. ŽK: Galvas, Hoza – Kucharčuk.

Mladý tým opavské rezervy ale nezačal zápas optimálně. Po riskantní přihrávce Hrabiny se hosté dostali k míči a Lahodného oku lahodící ránu skončila díky odrazu tyče za zády bezmocného Hampela. Nutno říct, že i v dalších minutách byli hosté aktivnější a slavili tím úspěch.

Ve 33. minutě po centru Studeného míč doputoval až k nikým nehlídanému Lahodnému a ten zdvojnásobil vedení Vyškova. Slezané mohli na konci prvního poločasu vstřelit kontaktní gól, kdy střelu Továrka zblokovala hostující obrana, míč se vrátil ke Gebauerovi, ale ten vystřelil těsně vedle.

Na startu druhé půle se z dálky osmělil Holub, jenže vypálil vedle. Tentýž hráč pak orazítkoval tyč. Postupem času se ale Opavští dostávali čím dál víc do hry a brzy přišly na řadu i slibné šance.

Lavrovičův dobrý centr ze standardky skončil u Gebauera, ten však mířil nad. Pak se do dobré pozice prodral rychlý Uvíra, ale trefil jen ochrannou síť za vyškovskou bránou. Střelecký pokus Lavroviče v závěru utkání, který skončil zcela mimo bránu, dokreslil trápení Opavy v koncovce.