Bez gólu se vyhrát nedá. Slezský FC podlehl Brnu

Rozhodčí: Dubravský – Blažej, Kubr – Franěk (video).
ŽK: Březina, Hellebrand, Žídek – Šumbera, Fousek, Růsek, Štepanovský.

Fendrich – Březina (45. Schaffartzik), Didiba, Žídek (56. Smola) – Kania (56. Večerka), Nešický, Tiéhi, Hellebrand, Helešic – Čvančara, Holík (11. Juřena). Trenéři: Radoslav Kováč a Alois Skácel.

Berkovec – Šural, Dreksa, Pernica – Štepanovský, Sedlák, Pachlopník (64. Vaněk), Bariš, Šumbera (46. Moravec) – Fousek (64. Hladík), Růsek (82. Fila). Trenér: Richard Dostálek.

Opava – Fotbalisté Slezského FC důležité utkání s Brnem nezvládli. Byť si hned v úvodu vytvořili několik velmi dobrých střeleckých příležitostí, gól nedali a Zbrojovce podlehli v poměru 0:2. Výhru brněnského celku zařídili svými zásahy Adam Fousek a střídající Jan Hladík.

Opava vstoupila do zápasu aktivně. Už v 5. minutě pelášil po pravé straně sám na Berkovce Čvančara, novou brněnskou posilu ale ani nadvakrát nepřekonal. Jen o dvě minuty později to vytáhlý opavský útočník zkoušel znovu, tentokrát křižnou střelou po zemi z levé části šestnáctky. Berkovec byl opět na svém místě.

Už v 11. minutě musel sáhnout trenér Kováč k vynucenému střídání. Ze hřiště odešel Holík a nahradil jej Juřena. Byl tak u rohového kopu, po němž Nešického centr prodlužoval na zadní tyč Didiba. Tam zasáhl jeden z hostů na brankové čáře a odvracel na další roh. Z toho už Opava nezahrozila, naopak byla o pár chvil později pokropena ledovou sprchou. Po levé straně prchl Adam Fousek, navedl si míč do šestnáctky a křižnou střelou ke vzdálenější tyči poslal Zbrojovku z její první vážnější šance do vedení.

Slezský FC se tlačil za vyrovnáním, z pobytu na útočné polovině ale pramenily pouze střely zpoza šestnáctky – často nepřesné, zblokované či postrádající razanci. Otevřená zadní vrátka mohlo Brno potrestat v poslední minutě řádné hrací doby první půle, kdy se fotbalisté z moravské metropole dostali zničehonic do přečíslení čtyři na dva. Balon si již rovnal ve vápně na střelu levačkou Bariš, na poslední chvíli ale stačil zasáhnout Helešic.

Do druhého poločasu vstoupili Opavští bez Davida Březiny, kterého již v závěru úvodního dějství vystřídal Schaffartzik. Obránce, jenž je v Městských sadech na hostování ze Žižkova, si po vzdušném souboji a tvrdém dopadu na záda vyrazil dech a byl hodně otřesen.

Opava se tlačila kupředu a už po šesti odehraných minutách druhé půle se dočkala branky, radost ale netrvala dlouho. Žídek totiž po centru z levé strany k pravé tyči přesně, ovšem z ofsajdové pozice a branka tak platit nemohla. Na druhé straně pálil ze skrumáže nepříjemně Fousek, ani tentokrát se ale skóre neměnilo.

Slezský FC následně musel řešit další zdravotní lapálie, v zápase kvůli zranění nemohl pokračovat kapitán Žídek, kterého nahradil Smola a domácí vrhli všechny síly do útoku. Brňané toho mohli využít v 63. minutě. Opavské obraně po levé straně pláchl Moravec a jeho zakončení skončilo jen několik decimetrů vedle Fendrichovy svatyně.

Dvacet minut před koncem mohli Jihomoravané přidat druhou branku. Štěpanovský se na pravé straně dostal do vápna Opavy a po kontaktu s Večerkou upadl. Rozhodčí Dubravský nejprve odpískal penaltu, po konzultaci s Pavlem Fraňkem se ale hlavní arbitr šel podívat na video a pokutový kop odvolal.

V 79. minutě měla Opava možnost standartní situace z jednadvaceti metrů. K míči se postavil Aleš Nešický a pálil razantně, jenže Berkovec byl připraven a efektně míč vyrazil. Slezané zbraně sice nesložili, ze závěrečné honby za vyrovnáním už se ale vážnější situace pro hostující branku neurodila. A tak přišlo definitivní rozhodnutí na druhé straně.

Již v nastaveném čase obral domácího Schaffartzika na prostředku o míč střídající Hladík a tváří v tvář Fendrichovi se nemýlil – 0:2. Slezský FC tak veledůležitou bitvu s Brnem nezvládl a v tabulce zůstává poslední.