oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Bitva na Střeleckém ostrově, Slezský FC míří na jih Čech

06.08.2015, autor Redakce
O P A V A - Po vydařeném a hlavně vítězném vstupu do nového ročníku Fotbalové národní ligy s Frýdkem-Místkem se opavští fotbalisté vydají na poměrně dlouhou cestu, jejímž cílem budou České Budějovice. Zápas na Střeleckém ostrově začíná v pátek 7. srpna od 18 hodin.
2.kolo, pátek 7.8.2015, 18:00
Dynamo ČB Dynamo ČB
1:1
SFC Opava SFC Opava
Křížek – Řezáč, Hric, Karafiát, Novák – Pešek (67. Wermke), Šimák, Hála, Funda (57. Kalod) – Jurdík (81. Pasecký), Linhart.
 
Vašek – Hrabina, Simerský, Dvorník, Čelůstka – Metelka – Jurečka (90+1. Svatonský), Janetzký, Schaffartzik – Jursa (88. Grussmann) – Kuzmanovič (82. Mrázek).
 
Branky: 63. Schaffartzik – 87. Kalod.
Rozhodčí: Královec – Černý, Kožár.
ŽK: Karafiát, Hric – Mrázek.
Diváci: 1561
+10+10+10

Na jihu Čech začala aktivněji Opava, které chyběl s prokletou patou laborující Zdeněk Pospěch. Nejprve ranou z přímého kopu ze zhruba dvaceti metrů trefil Kuzmanovič jen zeď a následně po Jurečkově vysunutí pálil z pravé strany šestnáctky vysoko nad bránu.

Na druhé straně mohli jít do vedení domácí, když Funda zleva parádně zatočil míč do ohně a hlavičkující Jurdík zazvonil na břevno Vaškovy svatyně. Pak ve středu pole přišel o balon Janetzký, ale z nebezpečného závaru Dynama nakonec nebylo nic.

Ve 27. minutě mohli jít do vedení Slezané, když si Schaffartzik parádně obhodil obránce, vypálil, jenže jeho střelu zblokoval Řezáč. Míč se odrazil na druhou tyč, kde číhal Kuzmanovič. Jeho zakončení však postrádalo razanci, a první půle tak gól nepřinesla.

Po změně stran zaměstnal gólmana Křížka přímo z rohu Čelůstka, českobudějovický brankář míč vyboxoval před sebe, ale nikdo z opavských hráčů se k němu nedostal včas. Následně žluto-modří přečíslili soupeře, Jursa vyslal dopředu Čelůstku, ten uháněl ze strany na brankáře, Křížek však dělovku opavského obránce vyrazil nohama.

Po hodině hry se Kuzmanovič šikovně uvolnil na středu pole a poslal přesný pas na Schaffartzika. Ten se z levé strany prodral až do vápna, jenže vypálil nad. Poté dostal Schaffartzik do téměř totožné pozice výtečnou průnikovou přihrávku od Janetzkého a podruhé už bylo úspěšnou. Parádní ranou k tyči totiž obstřelil Křížka v domácí bráně.

Už už to vypadalo, že Opavští těsný náskok ubrání, ale po dlouhém autu se balon snesl až na hlavu Kaloda. Ten do míče lehce ťuknul a balon doplachtil k zadní tyči za záda Vaška. Vzápětí mohl rozhodnout domácí Linhart, ale zblízka přestřelil bránu Slezského FC. Ten tak z horké jihočeské půdy veze bod.

 
×
Dnes v 10:15 |
SK Sigma Olomouc B
Slezský FC Opava