Dát na 3:1, bylo by hotovo, tuší Kováč. Za góly talentů je rád

Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
2:2 (2:1)
FK Mladá Boleslav

Branky: 24. Harazim, 35. Rataj – 5. a 50. Jiří Klíma.
Rozhodčí: Berka – Caletka, Ratajová – Adámková (video). ŽK: Didiba, Hrabina, Harazim, Žídek – Jakub Klíma, Janošek, Budínský, Mazáň.
Bez diváků.

Šrom – Hrabina, Didiba, Žídek – Harazim, Tiéhi, Dordič (84. Kramář), Holík, Helešic – Juřena, Rataj (71. Koschatzký). Trenéři: Radoslav Kováč a Alois Skácel.

Mikulec – Zahustel (80. Douděra), Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň – Janošek, Budínský, Kulhánek – Jiří Klíma, Fulnek (70. D. Ikaunieks). Trenér: Karel Jarolím.

Opava – Slezský FC s Mladou Boleslaví remizoval 2:2 a oba góly opavského mužstva vstřelili talentovaní mladíci – Štěpán Harazim a Tomáš Rataj. Jak sobotní remízový duel hodnotil kouč Slezanů Radoslav Kováč?

Lépe začali hosté, kteří šli už po pěti minutách hry do vedení. Po dlouhém nákopu chyboval Hrabina, o balon ho obral Jiří Klíma, jenž prostřelil Šroma, a Mladá Boleslav vedla. Opavský tým přidal na aktivitě a přišla i odměna.

Hostující Kulhánek odkopl míč přímo na kopačky Štěpána Harazima, jenž povedenou trefou vstřelil svou premiérovou branku v nejvyšší soutěži – 1:1. Opavští získali sebevědomí a zanedlouho skórovali i podruhé.

Tiéhi získal ve středu pole míč a předal jej Dordičovi, ten chytrou průnikovou přihrávkou vysunul Rataje, sedmnáctiletý šikula napodobil Harazima a poprvé se střelecky prosadil mezi českou elitou – hned ve svém premiérovém startu v základní sestavě.

Třetí gól SFC měl na noze Dordič, jenž vypíchl balon Janoškovi, jenže sám před Mikulcem zakončil mimo tyče. Zkraje druhého poločasu se opět měnilo skóre. Tentokrát do rozhozené opavské obrany vlétl Jiří Klíma a svou druhou brankou v utkání vyrovnal na 2:2.

Klíma mohl čtvrthodinku před koncem zkompletovat hattrick, ale gólman Šrom ho vychytal. V nastavení pak mohl po ruce jednoho z hostujících hráčů trefit tři body pro Opavu Tiéhi, ale ten s nařízeným pokutovým kopem nenaložil dobře a Mikulec Tiéhiho ránu zlikvidoval. V Městských sadech se tak body dělily.