oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 12.7., Nad
Teplice 
od 15:00
 SFC Opava
SFC – Karviná 0:0

Derby s Karvinou bez vítěze, gól nepadl ani jeden

27.05.2020, autor Redakce | FOTO: Petr Widenka
Opava – Po více než dvouměsíční přestávce skočili do ostrého utkání FORTUNA:LIGY fotbalisté Slezského FC. V derby s Karvinou remizovali, zajímavé utkání gól nepřineslo.
25.kolo, středa 27.5.2020, 18:00
Slezský FC Opava Slezský FC Opava
0:0
MFK OKD Karviná MFK OKD Karviná
Fendrich – Š. Harazim, Hnaníček, Žídek, Helešic – Texl (56. Mondek), F. Souček (77. Jan Řezníček), Zavadil, Dordič – Schaffartzik (56. Juřena) – Železník (87. Rychlý). Trenér: Jiří Balcárek.
 
Bolek – Ndefe (79. Čonka), Šindelář, Rundič, Moravec – Janečka (65. Ba Loua), Smrž (46. Bukata), Qose – Vukadinovič (65. Eduardo Santos), Lingr, Taiwo (90+1. Guba). Trenér: Juraj Jarábek.
 
Bez branek.
Rozhodčí: Franěk – Novák, Váňa.
ŽK: Zavadil, Schaffartzik, Žídek – Smrž.
+47+47+47

Opavští nezačali špatně a hned v úvodu zahrával standardku zpoza šestnáctky Zavadil, zkusil vystřelit, jenže karvinskou bránu přestřelil. Pak si debutant Harazim všiml rozběhnutého Schaffartzika, jemuž poslal dlouhý pas, jenže opavský záložník z rohu vápna napálil balon těsně vedle levé tyče.

Pak to zahučelo v kotli opavských fanoušků, když Součkovu ránu zblokoval Rundič. Slezský FC mohl jít do vedení po prudkém centru Harazima, do kterého se položil Schaffartzik, jeho hlavičku však z brankové čáry dokázal odkopnout Ndefe.

Po změně stran zaujal Mondek se svou střelou po centru Zavadila, ale zajímavé věci byly k vidění zejména v závěru utkání. Střídajícího Juřenu vychytal Bolek a následná dorážka šla vedle. Pak Harazim rozběhnul Řezníčka, ten odcentroval na Helešice, jenž poslal míč nad bránu.

Rušno bylo i před Fendrichem, kdy Lingr předal míč Ba Louaovi, jenž ale vystřelil přesně tam, kde číhal opavský gólman. V nastavení se z gólu radovala Opava. Zavadil poslal centr do vápna, na který nedosáhl Rychlý ani Žídek, balon přesto skončil v síti, jenže radost Slezského FC zkazil zdvižený praporek pomezního, a tak se v Městských sadech body dělily.

Ohlasy trenérů

Jiří Balcárek (trenér Slezského FC Opava): „Pro nás je to ztráta, protože jsme hráli doma. Karviná možná držela více míč, ale měli jsme šance, které jsme měli proměnit. Viděli jsme Karvinou v dosti zápasech a mají obrovsky kvalitní kádr. Jsou tam zkušení hráči vzadu, ve středu pole i na krajích, kde jsou obrovsky nebezpeční směrem dopředu. A gól v závěru? To je fotbal, už to neřeším. Nebyl uznaný pro ofsajd. Nějak jsem věřil, že z té situace dáme gól, ale na ten kop jsem se nedíval. Raději jsem koukal na tribunu. Kluci to odmakali, ale na výsledku musíme pracovat. Nedostali jsme gól, musíme se z toho odrazit a jedeme dál.“

Juraj Jarábek (trenér MFK Karviná): „Potvrdilo se, co jsme čekali. Zápas měl výborné tempo a Opava chodila ze zabezpečené obrany do brejků. Hráli jsme profesorsky, ale Opavu musím pochválit. Její hráči vyhráli spoustu hlavičkových soubojů. Mohli jsme zápas překlopit na svou stranu. Bylo to o jednom gólu. Ten náš měl platit, protože to šlo od domácího hráče. Kdyby platil ten opavský gól v závěru, bylo by to kruté. Remíza byla asi zasloužená.“Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies