oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Dobrý výkon body nepřinesl

23.04.2016, autor Redakce
H R A D E C   K R Á L O V É – První jarní porážka je tady. Opavští fotbalisté prohráli v sobotním dopoledním utkání na hřišti vedoucího týmu Fotbalové národní ligy Hradce Králové. Naši kluci se ale rozhodně za předvedený výkon stydět nemusí.
24.kolo, sobota 23.4.2016, 11:00
Hradec Králové Hradec Králové
1:0
SFC Opava SFC Opava
Ottmar – Holeš, Chleboun, Nosek, Mareš – Janoušek (81. Bederka) Schwarz (65. Krátký) – Malinský, Trubač (58. Zorvan), Vlkanova – Pázler. Trenéři: Bohuslav Pilný a Milan Frimmel.
 
Vašek – Pospěch, Simerský, Žídek, Matěj Hrabina – Grussmann, Mozol, Jursa, Jurečka (64.. Kuzmanovič) – Mrázek (80. Schaffartzik), Přichystal (90+1. Květon). Trenér: Jan Baránek.
 
Branka: 4. Vlkanova. Rozhodčí: Příhoda – Fišer, Myška. ŽK: Chleboun, Vlkanova - Jursa. ČK: 90+1. Vašek (Opava)
Diváci: 1023
+15+15+15

Trenér Baránek sáhl ke změnám k sestavě. Na lavičce například zůstal Nemanja Kuzmanovič. Bohužel už ve 4. minutě jsme prohrávali. Míč se dostal k Vlkanovovi, který za přispěním teče otevřel skóre. Opava se ale poté začala zvedat a na hřišti nebylo znát, kdo je favoritem. Hosté se snažili, nebezpečné balony chtěl poslat do vápna Mrázek, ale soupeřova defenziva je odrazila. Pospěch střílel kousek vedle branky. Votroci se nebyli schopni dostat do tempa. Jejich jedinou možnost měl Pázler, ale trefil jen boční tyč.

Po přestávce se hosté ještě více zvedli. Nejdříve prověřil přímo z rohu Ottmara Mozol, brankáře Hradce byl rád, že balon vytlačil nad břevno. Po akci Grussmanna se rychle snažil o střelu Jursa, balon mu sedl, jenomže trefil jen hráče před sebou, který zůstal otřesen. Velkou šanci měl Kuba Přichystal, který se dostal do čisté gólovky. Jenomže Ottmar zákrokem zápasu našeho útočníka vychytal. Hradec hrozil z brejků. Po jednom z nich vyrážel střelu Malinského Vašek. Ve druhém případě zatahoval na brankové čáře Žídek. V nastavení pak přišel ještě vzruch kvůli brankáři Vaškovi, který se za urážku rozhodčího nechal zbytečně vyloučit.

„Z výsledku jsme zklamáni. Nebyli jsme horším týmem , bohužel jsme neproměňovali šance,“ řekl krátce k zápasu trenér Opavy Jan Baránek.



Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies