oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Druhé vítězství je doma

20.10.2012, autor Redakce
Vlašim zapomenuta. Opavští fotbalisté na domácím trávníku porazili Táborsko a odčinili tak alespoň trochu nezdar z minulého týdne. Mezi střelce se poprvé od návratu z Hradce Králové zapsal Tomáš Mrázek a hned z toho byl gól roku.
12.kolo, sobota 20.10.2012, 18:00
SFC Opava SFC Opava
2:0
Táborsko Táborsko
Květon – Hrabina, Metelka, Kostelný, Swiech (31. Zapletal) – Wirth – Partyš, Sedláček (90. Němec), Šrom – Radzinevičius (88. Jurečka) – Mrázek. Trenér David Vavruška.
 
Fryšták – Kotrba, Mráz, Ciferský, Kalášek – Šimák – Džafič (64. Mach), Kočí, Jasanský, Voráček – Strnad. Trenér Luboš Zákostelský.
 
Branky: 18. Radzinevičius, 22. Mrázek. Rozhodčí: Hrubeš - Pochylý, Černý. ŽK: Květon, Kostelný, Wirth – Džafič, Voráček, Ciferský. ČK: 82. Ciferský.
Diváci: 1376
+10+10+10

Opavští fotbalisté na domácím trávníku porazili Táborsko, a odčinili tak alespoň trochu nezdar z minulého týdne. Mezi střelce se poprvé od návratu z Hradce Králové zapsal Tomáš Mrázek a hned z toho byl gól roku.

Jenomže zápas pro nás nezačal zrovna idylicky. Už v 9. minutě fauloval ve vápně Květon Strnada a kopala se penalta. K její exekuci se postavil samotný Strnad, ale jak se říká, i mistr tesař se utne, zkušený útočník nasměroval balon do tyče.

„V předchozích zápasech se od nás štěstí odvracelo, teď jsme ho konečně měli,“ usmíval se útočník Tomas Radzinevičius. Právě on o pár chvilek později otevřel skóre. Partyš zahrával standardní situaci na zadní tyč, Wirth vrátil balon před branku, kde ho litevský útočník dopravil do sítě.

Brzy bylo ještě veseleji, to se k ráně z třiceti metrů odhodlal Mrázek a fotbalová paráda byla na světě. „Už to tam muselo jednou spadnout. Věřím, že jsem černou sérii prolomil,“ řekl po zápase důrazný útočník. Táborsko se chtělo postavit na nohy. Jenomže Strnad střílel nad a Voráčkovu hlavičku lapil Květon.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji Jihočeši, kteří zprvu docela zlobili. Strážce opavské svatyně měl ale svůj den. Nejdříve vychytal Strnada a poté si poradil i s jedovkou Šimáka. V závěru utkání převzala inciativu Opava, hlavně po vyloučení Ciferského. Nejblíže ke gólu měl mladý Jurečka, který se chytře uvolnil a jen o milimetry minul Fryštákovu branku.

„Začali jsme strašně. Hráli jsme balony dozadu a o vedoucí gól jsme si vyloženě koledovali. Vyústěním našeho snažení byla penalta. Kdyby ji hosté dali, vyvíjel by se zápas jinak,“ poznamenal trenér Opavy David Vavruška. „Pak nám pomohly dvě slepené branky. Za vítězství jsem rád, celkově byl k vidění dobrý zápas,“ uzavřel opavský stratég.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies