oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

K velké radosti stačilo pět minut

06.10.2012, autor Redakce
Pořádně veselo bylo dnes v Městských sadech. A aby ne. Fotbalisté Slezského FC Opava totiž dokázali dovést zápas s Varnsdorfem do vítězného konce. Přitom jim k tomu stačilo pět minut, ve kterých Severočechům zasadili tři tvrdé údery.
10.kolo, sobota 6.10.2012, 18:00
SFC Opava SFC Opava
3:0
Varnsdorf Varnsdorf
Květon – Hrabina (34. Pomp), Metelka, Kostelný, Schaffartzik – Wirth – Partyš (88. Cudrák), Sedláček, Šrom – Radzinevičius (78. Lokša) – Mrázek. Trenér David Vavruška
 
Kovář – Tvaroha, Zieris, Pimpara, Jakobovský – Cana, Kotiš (71. Daníček) – Breite (66. Rudnytskyy), Schubert, Martan – Volf (66. Hikspoors) Trenér Zdenko Frťala
 
Branky: 60. Kostelný, 62. Metelka, 65. Sedláček (pen.). Rozhodčí: Bílek – Pospíšil, Plesar. ŽK: Metelka, Mrázek – Breite Schubert, Jakobovský.
Diváci: 1645
+15+15+15

Trenér David Vavruška vsadil na totožnou jedenáctku jako proti Karviné, ta už po čtyřech minutách musela čelit nebezpečné akci soupeře. Pepa Květon ale hlavičku Zierise zneškodnil. Opavští tentokrát tolik aktivitou nehýřili.

„Z naší strany to bylo matnější, než oproti Karviné. Měl jsem strach, aby tam soupeři nespadla nějaká náhodná střela,“ přiznal útočník Tomáš Mrázek. V 16. minutě kopal Lumír Sedláček rohový kop a brankář Kovář bil na poplach. Nakonec ho od pohromy zachránilo břevno. Opavští se snažili, ale dál než před soupeřovu šestnáctku jim to nešlo. Za zmínku stál ještě Sedláčkův přimák, po kterém Metelka z metru minul hlavou.

Do druhého poločasu vlétli Opaváci jako buldoci. Radzinevičius s Mrázkem ještě neuspěli, ale v 60. minutě se už Slezský FC radoval. Partyš kopl roh, míč se dostal ke Kostelnému a slovenský stoper otevřel skóre. Za další dvě minuty přišla opět standardní situace v podání Slezanů. Sedláček hlavou sklepl míč Wirthovi, jeho dělovka málem zbořila břevno hostující branky, ovšem hlavička Metelky skončila v sítí. Opavský stoper se s celým mužstvem letěl o svou radost hned podělit s trenérem Vavruškou.

„Tuhle situaci jsme trénovali. Věděli jsme, že soupeř má v tomto prostoru díru,“ prozradil kapitán Lumír Sedláček. „Trenér je součástí týmu, nastolil tady cestu, která je správná,“ vysvětlil František Metelka důvod svého úprku k opavské střídačce. Natěšená Opava pak přidala hostům třetí direkt. Mrázek obcházel ve vápně Pimparu, ten bouchl balon do ruky a kopala se penalta, kterou Lumír Sedláček proměnil. „Stejný zákrok byl od Cverny i v zápase s Karvinou, tam nás sudí poškodil,“ řekl Tomáš Mrázek. Opava si vítězství pohlídala a mohla slavit první tři body v sezoně.

„Tohle mužstvo, co dnes sedělo v kabině má charakter a táhne za jeden provaz,“ řekl po utkání trenér David Vavruška. „Dnešní tři body byly vydřené, proti Karviné jsme hráli lépe,“ přiznal kouč a dodal: „Jen mě mrzí, že se nám nedaří dávat góly ze hry.“Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies