oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 1
SFC Opava 0
pátek 19.8., 4.kolo
SFC Opava 
18:00
 Vyškov

Nebezpečný Žižkov je třeba porazit

16.11.2012, autor Redakce
Náš sobotní soupeř Viktoria Žižkov vstoupil do nového soutěžního ročníku výborně. Družina kouče Romana Nádvorníka sbírala jedno vítězství za druhým a také chvíli druhé lize kralovala. Žižkovský rozlet tvrdě pocítila i Opava, pod televizním vysílačem chytla pětku.
16.kolo, sobota 17.11.2012, 18:00
SFC Opava SFC Opava
1:2
Žižkov Žižkov
Květon – Uvíra, Metelka, Kostelný, Hrabina (79. Lokša) – Wirth, Zapletal (80. L. Sedláček) – Partyš, Jurečka, Němec (74. Schaffartzik) – Mrázek. Trenér David Vavruška.
 
Boháč – Šťastný, Bodeček, Kiidron, Čermák – Kotyza (90+12 Hejný), Sloboda, Mareš, Bartošák – Kalod, Surynek (79. M. Sedláček). Trenér Roman Nádvorník.
 
Branky: 72. Jurečka - 58. Šťastný (pen.), 69. Kotyza. Rozhodčí: Nenadál – Hock, Vlasjuk. ŽK: Zapletal, Květon, Schaffartzik – Mareš, Kalod, Bartošák. ČK: 57. Wirth – 90+3 Kalod.
Diváci: 1727
+12+12+12

Opava byla v prvním poločase aktivnějším týmem. Měla několik nebezpečných centrů do vápna soupeře a také jeden slibný průnik. Před branku se probíjel Jurečka a když už to vypadalo, že vystřelí, fauloval ho Mareš. Následovala standardka, se kterou Partyš nenaložil zrovna nejlépe a balon nasměroval do náruče gólmana Boháče. Do šance se dostal i Žižkov, jenomže Surynek střílel vedle.

Ve druhém dějství, přesně v jeho 57. minutě přišel jeden z klíčových momentů zápasu. Brankář Květon neudržel balon. Wirth šel do souboje s Kalodem, odstavil ho od míče, sudí Nenadál odpískal penaltu a aby toho nebylo málo, našeho kapitána vyloučil. Vzápětí přidali Pražané další branku, a to když zakončoval zcela nekrytý Kotyza. Opava ale zbraně nesložila. Gól naděje dal mladý Jurečka, bohužel to ale bylo vše.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kolínek (asistent trenéra SFC Opava): Diváci viděli bojovné utkání. Rozhodnutí přišlo v 57. minutě, kdy jsme dostali gól ze sporné penalty. Chtěli jsme s výsledkem ještě něco udělat, dali jsme kontaktní gól, kluci bojovali, ale čistou gólovku jsme si nevytvořili. Chtěli jsme alespoň bod, i když ten by v naši situaci nic neřešil.