Mladá Boleslav
Brno - Opava 2:2

Opava remizovala s Brnem

09.07.2016, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
B R N O – Naši fotbalisté remizovali ve svém dalším přípravném zápase s ligovou brněnskou Zbrojovkou. Opava předvedla dobrý výkon a hlavně v prvním poločase byla lepší než favorit.
příp., sobota 9.7.2016
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
2:2
SFC Opava SFC Opava

I. poločas: Frendrich - Pospěch, Žídek, Simerský, Hrabina (12. Čelůstka) - Grussmann, Janetzký, Schaffartzik, Zapalač - Smola, Machálek. II. poločas: Frendrich (75. Muczka) - Hellebrand, Simerský, Radić, Hrabina - Schaffartzik, Pospěch, Grussmann, Zapalač (75. Janetzký) - Jurečka, Kuzmanović

Branky: 64. Litsingi, 72. Vávra - 3. Machálek, 66. vlastní

Skóre otevřel už po třech minutách hry Tomáš Machálek a hosté měli i další šance. Autor vedoucí branky trefil tyč, další dvě možnosti měl Žídek. Po přestávce Brno srovnalo, když se trefila nová akvizice Litsingi. Z vyrovnání se domácí neradovali dlouho, neboť po rohovém kopu Zapalače si dali vlastní gól. Na konečných 2:2 vyrovnával Vávra.

„Jsem rád, že fotbal, který chceme hrát, můžeme praktikovat proti každému soupeři. První poločas byl z naší strany nadstandardní. Mrzí mě, že jsme zahodili čtyři šance,“ řekl trenér Opavy Roman Skuhravý. „Tento zápas pro nás byl přínosem, přinesl mi spoustu studijního materiálu,“ uzavřel kouč Slezanů.