oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 27.1., 14.kolo
Bohemians 1905 
16:00
 SFC Opava

Opava se dočkala první výhry v přípravě, porazila Rybnik

14.02.2015, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
O P A V A – Opavští fotbalisté se konečně dočkali vítězství v přípravě. Na umělé trávě v Kylešovicích porazili vedoucí celek třetí nejvyšší polské soutěže Rybnik 3:1. Dobrý výkon podal ve druhém poločase útočník Tomáš Mrázek, který ho okořenil krásným gólem.
příp., sobota 14.2.2015, 13:00
SFC Opava SFC Opava
3:1
Rybnik Rybnik
I. poločas: Květon – Hrabina, Mikula, Metelka, Čelůstka – Svatonský, Habusta, Janetzký, Schaffartzik – Jurečka, Kuzmanović. II. poločas: Godula – Pospěch, Mikula (70. Vojtěšek), Metelka, Hrabina (65. Čelůstka) – Svatonský (75. Lavrovič), Horka, Janetzký, Schaffartzik – Jurečka, Mrázek.
 
 
Branky: 16. Schaffartzik, 71. Mrázek, 77. Horka – 39. Musiolik.

První šanci utkání měli hosté ale Siwekovu ránu zlikvidoval pohotovým zákrokem brankář Květon. Na druhé straně se zastřeloval Metelka. V 15. minutě už Slezané vedli, to když se hlavou prosadil Schaffartzik. Jenomže poté byli vidět i hosté. Musiolik pálil těsně vedle, ovšem chvíli na to tentýž hráč srovnával na 1:1.

Druhý poločas se hrál hlavně v režii našeho týmu, i když v jednom případě se parádním zákrokem blýskl na druhé straně brankář Godula. V 71. minutě přišla chvíle dobře hrajícího Mrázka, který se ze strany prodral okolo obránce a nekompromisní ranou poslal Opavu do vedení.

„Mrázek naší hru rozhýbal, byl hodně vidět,“ chválil útočníka trenér Jan Baránek. Domácí byli při chuti. Ránu Pospěcha zastavila tyč. O pár chvilek později se po dalším pokusu Pospěcha trefil do sítě Horka – 3:1. „Máme sice první vítězství v přípravě, ale s naším výkonem spokojený až tak nejsem. Jsme schopni zahrát daleko lépe. Do konce přípravného období máme ještě na čem pracovat,“ podotkl Jan Baránek.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies