oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

Opava si na Hané připsala tři body a vyhoupla se do čela MSFL

21.09.2013, autor Filip Lefenda
Fotbalisté Slezského FC zvládli těžký zápas s HFK Olomouc na výbornou. Baránkova družina opět neinkasovala a navíc zásluhou přesné trefy Tomáše Komendy si veze z Hané tříbodový zisk. V dalším utkání vyzvou opavští hráči příští sobotu na vlastním hřišti celek Zlína B.
7.kolo, sobota 21.9.2013, 16:00
1. HFK Olomouc 1. HFK Olomouc
0:1
SFC Opava SFC Opava
Šrom – Dadák (84. Kršák), Lukášek, Kopecký, Matyska (82. Pezzotti) – Janoščin, Bernard (66. Dupkala) – Korčian, Hromek, Bednář (46. Štěpánek) – Žondra.
 
Hampel – Matěj Hrabina, Švec, Dvorník, Keresteš – Metelka, Sedláček (61. Wirth), Skřehot (84. Swiech), Schaffartzik – Nekuda (89. Bartozel) - Komenda (75. Jurečka).
 
Branky: 45. Komenda. Rozhodčí: Fojt – Šenkýř, Černý. ŽK: Keresteš, Schaffartzik, Metelka (OPA).
Diváci: 358
+13+13+13
Utkání v Holici začalo obrovskou šancí domácích fotbalistů, kteří mohli jít do vedení hned po necelých třech minutách. Do míče se opřel Bednář a míč skončil na tyči Hampelovy svatyně! Ve 12. minutě měl dobrou možnost pro změnu Korčian, který mohl těžit z chyby hostující obrany. Olomoucký hráč ale zamířil pouze do míst, kde stál připravený gólman Hampel, který v sobotu nahradil mezi třemi tyčemi Lukáše Godulu.

Po úvodní čtvrthodině, která patřila spíše domácím, tempo hry opadlo a následovala tak hluchá pasáž, při které se diváci fotbalem příliš nebavili. Alespoň tedy ti domácí, kteří dnes byli svědky výborné kulisy ze strany opavských příznivců, kteří přijeli na předměstí Olomouce v tradičně hojném počtu a bavili se po celý zápas po svém.

Klíčový moment utkání tak přišel až v samotném závěru úvodního dějství. Běžela poslední minuta první půle a Slezský FC dostal možnost kopat standardku. Ačkoliv Opavu tato herní činnost v dosavadním průběhu utkání poměrně trápila, tentokrát z ní favorit MSFL udeřil. Sedláček poslal do pokutového území centrovaný míč, který usměrnil skluzem k pravé tyči útočník Tomáš Komenda.

Holice, která inkasovala pověstný gól „do šatny“, se snažila po změně stran o vyrovnání. Do dobré možnosti se v 53. minutě dostal Žondra, opavská obrana ale na poslední chvíli zabránila nebezpečí. O dvacet minut později si narazil Dupkala s Korčianem, druhý jmenovaný však trefil pouze nohy padajícího Hampela. V poslední desetiminutovce o sobě dali znát také Opavští, konkrétně Jurečka, který však na Šroma, který v uplynulém ročníku druhé nejvyšší soutěže vychytal hned třináct čistých kont, nevyzrál.

Pojistku následně nepřidal ani Nekuda, který byl trenéru Baránkovi k dispozici již od úvodního hvizdu. Zatímco ve středu se opavský útočník prosadil proti Mikulovicím hezkým lobem, tentokrát zvolil přímou střelu, kterou ovšem poslal jen do rukavic Šroma. V závěrečných minutách se Olomoučtí snažili nadechnout k tlaku, defenzíva SFC ale pracovala na výbornou.

Nic dalšího se již na trávníku nestalo. Po konečném hvizdu svítilo na světelné tabuli skóre 0:1, které signalizovalo vítězství Opavy, a hráči tak mohli společně s početným davem svých příznivců slavit další tři body do tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy, ve které patří po dnešním utkání Barankovým svěřencům první příčka.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies