oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

Opavská čtrnáctka nestačila na Jihlavu

08.05.2015, autor Redakce
O P A V A - Náš výběr U-14 pamatuje daleko povedenější zápasy, než byl ten, který před nedávnem odehrál proti Jihlavě. Vysočina soupeře z Opavy převyšovala v řadě směrů a nakonec získala zasloužené vítězství v poměru 3:1.
31.kolo, středa 6.5.2015, 16:45
Jihlava Jihlava
3:1
SFC Opava SFC Opava
 
Ondráček – Štencel, Katschmarz, Hartmann, Celta – Dušek – Matějíček (55. Goněc), Gorčica, Ščudla (35. Krajíček) – Šafarčík (60. Buga), Janjuš.
 
Branka Opavy: 53. Šafarčík.

Úspěch slavila především přímočarost jihlavského celku. Mladíci Slezského FC podali komplikovaný výkon, ve kterém byla řada chyb.

Pod prohrou s Jihlavou se podepsala nízká produktivita, špatné řešení herních situací ve finální fázi, nezodpovědné chování opavských hráčů při obdržených brankách za nerozhodného stavu a v neposlední řadě je nutné zmínit také ústup od kolektivního pojetí a mechanismů hry, na nichž tým v současnosti usilovně pracuje.

„V držení míče a v individuálních činnostech jsme nepropadli, ovšem byl to náš soupeř, který si svou přímočarostí dokázal vytvořit více brankových příležitostí a byl v zakončení efektivnější,“ poznamenal trenér opavské čtrnáctky Radovan Morong.