oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 20.1., 13.kolo
SFC Opava 
18:00
 Sparta

Opavská šestnáctka přetlačila Jihlavu

01.04.2015, autor Redakce
O P A V A - Na úvod jarní části se šestnáctka Slezského FC představila v Karviné a před nedávnem se na vlastním hřišti střetla také s celkem jihlavské Vysočiny. I když v prvním poločase naši mladíci jasně dominovali, ten druhý byl z jejich strany o něco horší.
0.kolo, neděle 29.3.2015, 14:00
SFC Opava SFC Opava
2:1
Jihlava Jihlava
Javorek – Štefka, Dybal, Hartmann, Podraza – Rys (41. Hluchý), Šimíček (78. Šikula) – Šefčík, Teichman, Stošek – Rolný (41. Kowalski).
 
 
Branky Opavy: Hartmann, Stošek.

Góly Hartmanna se Stoškem Slezanům stačily k tomu, aby po první pětačtyřicetiminutovce vedli o dvě branky. Oproti Karviné se Opavané prezentovali daleko lepším pohybem, důrazem v osobních soubojích a také aktivní hrou, díky které si vytvořili podstatně více gólových příležitostí.

Po změně stran to bylo horší. Jihlavští začali mít navrch, vsítili snižující branku a dostali se na kontakt. Domácí jako by začali mít strach o výsledek a do jejich výkonu se vkradla nervozita, míč nedokázali udržet pod kontrolou a soupeř je dostal pod tlak. Přesto přese všechno se však naše šestnáctka objevila ve čtyřech slibných příležitostech.

Nejblíže gólu byl Teichman, který nastřelil tyč. I přes problémy ze druhé půle Opava nakonec vítězství udržela. „Měli jsme enormní vůli v tomto utkání uspět, za což kluky chválím. Náš výkon nebyl ideální, ale určitě o mnoho lepší než proti Karviné. Výsledku si ceníme, protože proti nám stál silný soupeř,“ zhodnotil zápas trenér opavské šestnáctky Radomír Hlaváč.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies