oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 25.5., Nad.
Bohemians 1905 
od 17:00
 SFC Opava
Sosnowiec – SFC Opava 1:3

Opavští přehráli Sosnowiec, udeřili ve druhé půli

01.09.2017, autor Redakce
Sosnowiec, Opava – Opavští fotbalisté si zpestřili reprezentační pauzu přátelským utkáním na půdě polského Sosnowce. Druholigový polský celek držel se Slezským FC krok jen v první půli. Po změně stran Opava třikrát skórovala a zvítězila přesvědčivě 3:1.
příp., pátek 1.9.2017, 11:00
Sosnowiec Sosnowiec
1:3
SFC Opava SFC Opava
 
I. poločas: Šrom – Stříž, Simerský, Radić, Čelůstka – Kayamba, Mozol, Zavadil, Zapalač – Jurečka, Puškáč.
II. poločas: Šrom – Simerský, Žídek, Stříž – Radić – Jurečka, Schaffartzik, Zavadil, Kayamba – Kuzmanović, Smola. Trenér: Roman Skuhravý.
 
Branky: 80. Wrzesiński – 58. Smola, 67. Kuzmanović, 69. Stříž.

První poločas toho moc zajímavého nepřinesl, po změně stran se však začaly dít věci. Nejprve Schaffartzik neproměnil penaltu za faul na Kayambu, ale mrzet ho to dlouho nemuselo. Krátce nato totiž Smola otevřel skóre.

V 67. minutě přispěchal s druhým gólem Opavy Kuzmanović a hned vzápětí zvýšil na 3:0 Stříž. Slezský FC v závěru kontroloval své luxusní vedení. Domácí Wrzesiński z něj sice jeden gól ukrojil, ale víc toho Sosnowiec nedokázal.

Opavští tedy v Polsku zvítězili v poměru 3:1. Další zápas sehraje Slezský FC v sobotu 9. září, kdy se na stadionu v Městských sadech od 18 hodin střetne s Pardubicemi.

„Mám radost, že jsme mohli absolvovat tento zápas, abychom nevypadli z tempa. Po dlouhé době mám pocit, že jsme to byli my. V obou poločasech jsme praktikovali naši hru, kterou umíme. Byla efektivní a úspěšná,“ pochvaloval si kouč Slezanů Roman Skuhravý.

„Mohli jsme dát ještě více gólů, ale nevyřešili jsme některá nadějná přečíslení. V globálu jsme ale spokojen s tím, co jsme předvedli. Teď mají kluci dva dny volno, od pondělí se začneme připravovat na Pardubice,“ dodal opavský trenér.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies