oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Po hokeji na fotbal! Přijede Znojmo, které loni hrálo ligu

15.05.2015, autor Redakce
O P A V A - I přes probíhající hokejové šílenství pokračuje o víkendu Fotbalová národní liga a před námi je předposlední domácí zápas letošní sezony. Na stadionu v Městských sadech se představí ještě loni ligové Znojmo. Jihomoravané po sestupu neprožívali zrovna šťastné období. Kádr prošel velkými změnami, trenérského kormidla se chopil Oldřich Machala, který byl ale v průběhu podzimu nahrazen Ludevítem Grmelou. V aktuální tabulce patří jeho týmu jedenáctá příčka.
28.kolo, sobota 16.5.2015, 18:00
SFC Opava SFC Opava
0:0
1. SC Znojmo FK 1. SC Znojmo FK
Vašek – Schaffartzik, Mikula (80. Dvorník), Horka, Čelůstka – Habusta (69. Metelka) – Machálek, Janetzký, Jurečka – Mrázek (83. Grussmann), Kuzmanovič.
 
Ilizi – Hříbek, Svozil, Dreksa, Cihlář – Levai (75. Pázler), Njire, Okleštěk (82. Ledecký), Lacko, Stáňa (88. Helísek) – Žondra
 
Bez branek.
Rozhodčí: Adámková – Dobrovolný, Pilný.
ŽK: Mikula – Svozil, Dreksa.
Diváci: 1264
+9+9+9

Utkání odstartovali aktivněji fotbalisté Znojma a v prvním náznaku šance se objevil hostující záložník Stáňa. Ten zůstal nikým nehlídaný u pravé tyče, ale míč po jeho pumelici srazil jeden z domácích obránců do bezpečí.

Krátce nato poprvé vážněji zahrozila Opava. Machálek potáhl balon po pravé straně hřiště, odkud jej odcentroval před bránu a Mrázek hlavičkoval těsně nad znojemskou svatyni.

O chvíli později se v šestnáctce parádně uvolnil Machálek, nabídl míč Mrázkovi, jenže jeho rána byla zblokována. Opavští od těch chvil určovali tempo hry, ale do vyložených šancí je pozorná obrana Jihomoravanů nepouštěla. Po půlhodině hry Mrázek předal míč Kuzmanovičovi, a ten mířil těsně vedle brány.

Následně se po rohu z otočky zkoušel prosadit opět Kuzmanovič, jeho ránu však zblokovali obránci. Akce ovšem trvala dál, míč se vrátil k Čelůstkovi, ten prudce odcentroval a Machálkův pokus hlavou šel mimo tyče.

Druhý poločas už tolik zajímavých momentů nenabídl. Slezané marně dobývali znojemskou bránu. Naopak hosté hrozili z brejků a jeden takový volal po gólu. Okleštěk dostal dlouhý míč za obranu a unikal sám na Vaška, jeho střela ale skončila vedle levé tyče.

Čtvrthodinu před koncem vypálil z necelých dvaceti metrů Mrázek, jenže ani tato dělovka brankou neskončila. Tentýž hráč zkusil své štěstí ranou bez přípravy po rohu, ale znovu minul, a obě mužstva se tak rozešla smírně.