oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Pohár je tady, Opava míří do Petřkovic. Cílem je postup

29.07.2016, autor Redakce
O P A V A – První soutěžní zápas sezony před sebou mají fotbalisté Slezského FC. V sobotu 30. července se od 17 hodin představí na hřišti v Petřkovicích, kde je čeká první kolo MOL Cupu.
1.kolo, sobota 30.7.2016, 17:00
Odra Petřkovice Odra Petřkovice
0:1
SFC Opava SFC Opava
Buček – Neumann, Špavelko, Staněk, Burian – Halaška, Baranek, Levčík, Hrdlička (76. Kašický) – Ptáček, Václavík (66. Kučera). Trenér: Roman Hulva.
 
Lasák – Pospěch, Radić, Žídek, Čelůstka – Grussmann (46. Janetzký), Jursa, Schaffartzik, Zapalač (60. Jurečka) – Kuzmanović (79. Simerský), Smola. Trenér: Roman Skuhravý.
 
Branka: 66. Jursa.
Rozhodčí: Mrázek – Caletka, Podaný.
ŽK: Radić (Opava).
Diváci: 532

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný a do první vážnější šance se dostal až po deseti minutách hry Slezský FC. Jursa odcentroval z pravé strany, ve vápně nejvýš vyskočil Smola, jenže hlavičkoval pouze doprostřed brány, kde stál připravený Buček.

Pak se k odraženému míči probil opavský štítový záložník Schaffartzik, jeho rána však byla zblokována hradbou těl před petřkovickou bránou. Krátce nato neuspěl Žídek, jehož dalekonosná pumelice skončila těsně vedle levé tyče domácí svatyně.

Opavští kontrolovali hru a zhruba po pětadvaceti minutách mohli slavit úvodní gól. Srbský útočník Kuzmanović v tísni udržel balon, nahrál jej svému krajanovi Radićovi, ale ten ze slibné pozice vysoko přestřelil.

Nevyužitá tutovka přinesla zlom v obrazu hry. Ve zbytku prvního poločasu totiž byli aktivnější domácí a ve 38. minutě už někteří z petřkovických příznivců zvedali ruce nad hlavu. To když Baranek hlavičkoval k levé tyči, odkud míč nadvakrát skvěle vytáhl mladý brankář Lasák.

Na startu druhé půle stáli při Opavě všichni svatí. Václavík unikal ze strany sám na Lasáka, který jeho střelu parádně vyrazil. Míč se však vrátil k domácímu útočníkovi, jenž technickou střelou trefil břevno.

Opavský favorit přidal a po hodině hry se dočkal uklidňující branky. Záložník Jursa se dostal k odraženému míči a jeho tečovaná střela zapadla přesně do šibenice domácí brány – 0:1. O chvíli později mohl srovnat domácí Ptáček, ale Lasák byl připraven. Závěr utkání si Slezský FC pohlídal a mohl slavit postup do druhého kola MOL Cupu.

 
×
Dnes v 10:15 |
SK Sigma Olomouc B
Slezský FC Opava