oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Pohárové derby je tady, Slezský FC míří do Dolního Benešova

18.07.2013, autor Redakce
O P A V A - Na fotbalisty Slezského FC čeká v pátek 19. července od 17 hodin první ostrý test. V prvním kole Poháru České pošty se totiž svěřenci trenéra Jana Baránka představí na hřišti Dolního Benešova.
1.kolo, pátek 19.7.2013, 17:00
Dolní Benešov Dolní Benešov
0:4
SFC Opava SFC Opava
Kolenko – Rozsíval, Reichel, Moravec, Majewski (60. Lorenz) – Moc, Knopp, Juchelka, Adamík, Štefek (54. Klinger) – Husovský (78. Vaculík).
 
Květon – Hrabina (47. Skřehot), Švec, Dvorník, Keresteš – Metelka, Wirth (58. Swiech), Sedláček (53. Binar), Schaffartzik – Jurečka, Komenda.
 
Branky: 13. a 41. Schaffartzik, 31. Wirth, 33. Komenda.
Rozhodčí: Vojkovský – Boček, Záloha.
Diváci: 590

Je třeba ale říct, že Dolnobenešovští nastoupili výrazně oslabeni například o kanonýra Filipa Labudu, Marka Vitáska, Ondřeje Haase a spol., takže do plné sestavy měli daleko. Opava tak měla dveře k postupu otevřené. Už po pár minutách vzal za jejich kliku Jurečka, který se položil do centru Sedláčka a jeho a hlavičku musel s vypětím všech sil vyškrábnout Kolenko nad branku.

Poté vybojoval pro Metelku míč Komenda a rána prvně jmenovaného bez přípravy prolétla těsně kolem levé tyče domácí svatyně. Ve 13. minutě se už však žluto-modří společně se svými příznivci, kterých do Dolního Benešova dorazilo zhruba 130, mohli radovat. Sedláček poslal dlouhý pas na Metelku, který nacentroval do vápna a Schaffartzik se hlavičkou pod břevno nemýlil.

Krátce poté střílel Metelka zpoza šestnáctky, ale domácí gólman Kolenko míč se štěstím vytěsnil na tyč. Pak ještě Jurečka pálil míč z hranice vápna nad, jenže ve 31. minutě prošel Hrabina středem hřiště jako nůž máslem, předložil míč Wirthovi, který placírkou obstřelil vyběhnuvšího Kolenka – 0:2.

Domácí byli druhým gólem doslova paralyzováni a ještě se z něj nestačili vzpamatovat, když se po centru Keresteše pověsil do vzduchu Komenda a parádní hlavičkou na zadní tyč překonal Kolenka potřetí. Slezský FC byl při chuti a na poločasových 4:0 z pohledu Opavy upravil svým druhým zásahem univerzál Schaffartzik.

V nastoleném trendu se pokračovalo také ve druhém poločase, kdy svěřenci trenéra Jana Baránka pokračovali v aktivní hře směrem dopředu a Dolní Benešov přehrávali. Z výčtu šancí bychom mohli zmínit hlavičkujícího Jurečku po centru Binara, nebezpečný únik Komendy a dvě další zahozené šance mladého Jurečky ze závěru utkání, kdy nejprve sám před brankářem střílel mimo tyče a poté hlavičkou z pětky se trefil přesně do míst, kde stál Kolenko.

Na konečném výsledku se tedy nic nezměnilo a Opavští postupují do druhého kola Poháru České pošty, které se uskuteční na konci srpna. Soupeřem Slezského FC bude vítěz utkání Hlučín – Orlová. To má start na programu zítra 20. 7. 2013 v 17 hodin.

Uniklo z Deníku

Fotogalerie
Rozhovor s Václavem Jurečkou
Ohlasy trenérů Christopha (D. Benešov) a Baránka (SFC Opava)

Ohlasy trenérů

Dušan Christoph (trenér FC MSA Dolní Benešov):

Nechci se vymlouvat na absence hráčů základní sestavy. Bohužel nám nevyšel první poločas. Chtěli jsme hrát co nejdéle bez inkasované branky, ale to se nám nepovedlo. Pak jsme si nechali dát dva hloupé góly v rozmezí dvou minut a utkání bylo de facto rozhodnuté.

Jan Baránek (trenér Slezského FC Opava):

Pohárové zápasy jsou specifické a já jsem rád za náš výkon v prvním poločase, kdy jsme si vytvořili spoustu šancí a myslím si, že i lidi se bavili. Šlo o slušně odehrané utkání z obou stran. Je dobře, že jsme nedopustili žádné drama.