oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

První jarní zápas je tady, áčko Slezského FC vyjíždí do Vlašimi

04.03.2016, autor Redakce
O P A V A - Začátek jarní části Fotbalové národní ligy se přiblížil ke svému zahájení. Naše áčko druhou polovinu soutěže odstartuje na půdě neoblíbeného soupeře ze středu Čech – Vlašimi. Zápas vypukne v sobotu 5. března ve 14.30.
17.kolo, sobota 5.3.2016, 14:30
Vlašim Vlašim
0:0
SFC Opava SFC Opava
Vorel – Dressler, Pimpara, Štochl, Vondra - Janda, Kulhánek (85. Tarzal), Hašek, Průcha – Nečas (70. Hadaščok), Jícha (63. Hejný). Trenér: Martin Hašek
 
Vašek – Pospěch, Žídek, Simerský, Matěj Hrabina – Grussmann (71. Jurečka), Jursa, Schaffartzik (90. Horka) – Mozol – Mrázek (77. Přichystal), Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek
 
Bez branek.
Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Kotalík.
ŽK: Janda – Jursa.
Diváci: 650
+14+14+14

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, ale po chybě Kulhánka se do slibného brejku dostal Mozol, jeho odvážný průnik však skončil jen centrem zblokovaným na roh. Z něj Opava udeřit nedokázala. Domácí mohl do vedení poslat Hašek, jenže odražený balon z necelých dvaceti metrů napálil bez přípravy těsně vedle levé tyče opavské brány.

Vyrovnaný první poločas branku nenabídl, hned po změně stran Průcha vynikajícím centrem našel Haška, jeho hlavičku ale skvěle zneškodnil Vašek. Někteří z domácích fanoušků už zvedali ruce nad hlavu, zákrok opavského gólmana jim však radost sebral.

Vzápětí domácí zahrozili z dalšího rychlého kontru. Průcha se probil až do vápna a jeho ránu vyškrábl Vašek dalším dobrým zákrokem na roh. Vlašim měla opticky více ze hry a po hodině hry aktivní Hašek pěknou přihrávkou našel volného Dresslera, jenž zblízka trestuhodně přestřelil opavskou svatyni.

Slezané postupem času přidali. Z dálky to zkusil Kuzmanovič, jenže rána mu nesedla a Vorel si míč pohlídal. Následně to z hranice vápna zkusil Mrázek, jeho střelecký pokus však skončil vysoko nad. Bylo vidět, že domácí chtějí urvat výhru, pozorná obrana Opavy ale pracovala výborně.

Opavští navíc v závěru několikrát pořádně zatopili vlašimským borcům. Nejprve vyslal tvrdou ránu těsně vedle brány Mozol a tři minuty před koncem měl na kopačce gól Schaffartzik, který se probil kolem obránce až před brankáře Vorla. Nakonec musel střílet z krkolomné pozice vsedě, ale jeho zakončení scházela razance. Slezský FC si tak domů odvezl bod za bezbrankovou remízu.