oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 26.6., příp.
Púchov 
11:00
 SFC Opava

Remíza ve Skalici

11.02.2015, autor Redakce
S K A L I C A – Ambiciózní celek druhé slovenské ligy byl dalším soupeřem našich fotbalistů. Zápas nakonec skončil remízou 1:1, když za Opavu vyrovnával necelou půlhodinu před koncem srbský útočník Nemanja Kuzmanovič.
příp., středa 11.2.2015, 11:00
Skalica Skalica
1:1
SFC Opava SFC Opava
 
I. poločas: Vašek – Pospěch, Mikula, Metelka, Hrabina – Svatonský, Habusta, Jursa, Schaffartzik – Kuzmanovič, Mrázek. II. poločas: Květon – Čelůstka, Mikula, Metelka (72. Vojtěšek), Pospěch - Schaffartzik (74. Janošík), Habusta, Janetzký, Jursa – Jurečka – Kuzmanovič. Trenér Jan Baránek.
 
Branka Opavy: 74. Kuzmanovič.

V opavské sestavě se objevil už i navrátilec z kolínského hostování Václav Jurečka, který dostal šanci ve druhé půli. První poločas příliš šancí nepřinesl. Nejblíže k otevření skóre měli Slezané. Po akci Pospěcha trefil Kuzmanovič břevno.

„Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany. Domácí tým jsme do vážnější šance nepustli a to i přesto, že nás na chvíli přitlačili,“ řekl trenér Jan Baránek.

Góly začaly padat po přestávce. „V jednom případě jsme nepokryli rohový kop soupeře a ten za to potrestal,“ povzdechl trenér. Opava si poté vytvořila převahu. Velkou šanci měl Jurečka, sám na gólmana šel Schaffartzik.

Vyrovnání přišlo v 74. minutě, kdy se trefil Kuzmanovič. „Odehráli jsme dobré utkání, co se týče defenzivy. Soupeř měl svou kvalitu, do žádných velkých šancí jsme ho nepouštěli. Musíme ale vylepšit naši ofenzivu,“ podotkl trenér.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies