15:30
 SFC Opava

Rezerva zabrala a porazila Nový Jičín. První výhru vydřela v závěru

19.09.2021, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Divizní béčko na sedmý pokus konečně dosáhlo na první vítězství v novém soutěžním ročníku. Opavský tým si poradil s Novým Jičínem v poměru 3:1. O branky Slezanů se postarali Vít Veselý, Lukáš Katschmarz a Oliver Putyera.
8.kolo, neděle 19.9.2021, 10:15
SFC Opava B SFC Opava B
3:1
Nový Jičín Nový Jičín
Schönwalder – Putyera, Macháček, Bystřičan, Celta – Janjuš, Latoň (65. Žídek), Smékal (76. Katschmarz), Darmovzal (46. Gorčica) – Rataj (76. Kirschner), Veselý. Trenér: Lukáš Černín.

Ognjanov – Mrkvička, Heiník, Nippert, Hujo – Knedla, D. Palla (79. Vahalík), M. Zagol, Hurta – Staněk, Nieslaník (83. Magdon). Trenér: Martin Štverka.

Branky: 21. Veselý, 89. Katschmarz, 90. Putyera – 45. Hujo.
Rozhodčí: Pospíšil – Grečmar, Potiorek.
ŽK: Latoň – Hurta.
Diváci: 120.

Slezané začali aktivně a hned v úvodu zápasu si vypracovali tři vyložené šance. Rataj, Putyera ani Latoň ovšem své příležitosti neproměnili, Opava šla přesto do vedení, a to když po dvaceti minutách otevřel skóre Veselý.

„Je neskutečné, co dokážeme zahodit. A pak, místo toho, aby nás vedoucí gól uklidnil, jsme začali dělat chyby,“ nechápe trenér opavského béčka Lukáš Černín.

Novojičínští se dostali zpátky do hry po standardce v závěru prvního poločasu, po níž se trefil Hujo a srovnal na 1:1. Vyrovnaný duel strhla opavská rezerva na svou stranu v závěru – po centru Kirschnera z levé strany se hlavou prosadil Katschmarz a třetí gól přidal vzápětí Putyera.

„Jsem rád, že se nám podařilo konečně vyhrát. Tohle vítězství jsme moc potřebovali,“ dodává Černín.